Materiał Partnera

Spalinowe wózki widłowe – dlaczego warto postawić na to rozwiązanie?

Spalinowe wózki widłowe – dlaczego warto postawić na to rozwiązanie?
Nie ma wątpliwości co do tego, że wózki widłowe stanowią nieodłączny element wyposażenia każdego magazynu. Aby cieszyć się ich wydajną, długą i przede wszystkim bezawaryjną pracą, przed zakupem warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest ten, dotyczący kwestii napędu. Co warto wiedzieć o spalinowych wózkach widłowych?

Spalinowe wózki widłowe – zalety

Zakup spalinowego wózka widłowego niesie ze sobą wiele korzyści. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim są to maszyny o relatywnie prostej konstrukcji. Co to oznacza dla właściciela? Nie mniej, nie więcej niż to, że eksploatacja wózka będzie bardzo ekonomiczna. Koszty związane z serwisowaniem są niskie, a części zamienne szeroko dostępne. Sprawia to, iż w razie ewentualnej awarii, wózek naprawić można de facto od razu. Nie trzeba liczyć się koniecznością długiego i uciążliwego przestoju prac.

Sama cena wózka spalinowego również jest niezwykle atrakcyjna. Wózki spalinowe w zdecydowanej większości przypadków są odczuwalnie tańsze niż ich odpowiedniki z napędem elektrycznym. Ze względu na swoją trwałą konstrukcję są to maszyny zaprojektowane z myślą o wykonywaniu pracy w terenie. Rozwijają sporą prędkość oraz są w stanie podnieść znaczne obciążenia aż do 8000 kg na wysokość od 7,5 do aż 8,6 m. Co jeszcze warto wiedzieć o najwyższej jakości wózkach spalinowych?

Wózek spalinowy – dopasuj go do swoich potrzeb

Spalinowe wózki widłowe swoją ogromną renomę zawdzięczają także intuicyjności obsługi. To właśnie dzięki idealnie zaprojektowanym pod względem ergonomicznym kokpitom istnieje możliwość stworzenia operatorowi doskonałych warunków pracy. Wiele uwagi poświęca się również konstrukcji samej kabiny, która skutecznie chroni pracownika przed ewentualnym niebezpieczeństwem. W zależności od profilu produkcyjnego firmy, a co za tym idzie, od konkretnych materiałów składowanych na magazynie, istnieje również możliwość dopasowania gabarytów wózka do zaistniałych potrzeb.

Za jedyny minus wózków tego typu można uznać, co wyda się logiczne, wytwarzanie spalin. Nie jest to oczywiście problem, któremu nie da się zaradzić. Wystarczy wyposażyć wózek w najwyższej jakości filtry.

Choć wózek widłowy jest niezbędny na każdym magazynie, rzadko kto posiada odpowiednio usystematyzowaną wiedzę na temat tego, aby samodzielnie wybrać idealne rozwiązanie. W pierwszej kolejności warto skorzystać z porady specjalistów, do których zdecydowanie należy firma Still Polska. Wszyscy klienci mogą liczyć tu zarówno na profesjonalne i szeroko zakrojone doradztwo, jak i indywidualne podejście do każdego ze zleceń oraz bardzo atrakcyjne warunki cenowe.

Opracowanie:
Gdańsk, Astronomów 20
tel. 58 785 60 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz