Materiał Partnera

Spa dla Twojego samochodu – czym jest auto detailing?

Spa dla Twojego samochodu – czym jest auto detailing?

Pojęcie auto detailingu na dobre wpisało się na polskim rynku motoryzacyjnym. Dzisiaj bowiem coraz większa ilość właścicieli różnych pojazdów udaje się do profesjonalnych zakładów zajmujących się procesami czyszczenia, konserwowania, a także renowacji samochodów. Auto detailing mylnie bowiem jest kojarzony tylko i wyłącznie z nowoczesnymi myjniami, oferującymi również pranie tapicerki.

Kiedy warto korzystać z usług auto detailingu?

Z usług auto detailingu powinni korzystać stale wszyscy właściciele różnych pojazdów – od samochodów osobowych, po dostawcze. Działania te nie tylko bowiem znacznie polepszają estetykę pojazdu, ale przede wszystkim w odpowiedni sposób go zabezpieczają. Mowa o nakładaniu specjalnych powłok na powierzchnię lakieru, które są odporne na promieniowanie UV, zabrudzenia, otarcia i zarysowania, wilgoć, czy innego rodzaju czynniki zewnętrzne. Szczególnymi klientami auto detailingu są ci, którzy nie są gotowi na kupno nowego samochodu, ale chcą, aby ich pojazd wyróżniał się swoim wyglądem jak wprost ze salonu! Podobnie jest z dealerami samochodowymi, którzy zawsze przed sprzedażą poprawiają wygląd aut – jest to podobne działanie do home stagingu związanego z upiększaniem nieruchomości.

Spa dla samochodu? Gdzie je znaleźć?

Warto wiedzieć, że auto detailingiem w Polsce wciąż zajmuje się niewiele firm. Najczęściej można spotkać się z ofertą dużych i nowoczesnych warsztatów samochodowych, które w ramach dodatkowej działalności świadczą tego typu usługi. Unikać zaś należy zwykłych myjni samochodowych, które reklamują się, jako salony auto detailingu. Samo czyszczenie to bowiem jeden z wielu ogniw całego procesu odświeżania wyglądu pojazdu. Przykładem firmy, której działalność w całości poświęcona jest auto detailingowi, jest salon motoryzacyjny Clean-Faf , który można znaleźć w Mielcu. Tego typu zakłady wyróżniają się nowoczesną technologią swoich sprzętów, wykorzystywaniem tylko najlepszych środków zaliczanych do kosmetyki samochodowej, a także zatrudnianiem specjalistów, którzy doskonale wiedzą, w jaki sposób dokonywać szybkiej, taniej i skutecznej renowacji auta.

Auto detailing zewnętrzny i wewnętrzny

Działa związane z auto detailingiem można podzielić na te zewnętrzne i wewnętrzne. Dotyczą one prania tapicerki, czyszczenia i konserwowania deski rozdzielczej oraz podsufitki kokpitu, oczyszczania elementów aluminiowych, polerowanie lakieru, polerowanie szyb samochodowych, a nawet czyszczenie silnika pojazdu oraz innych wewnętrznych podzespołów! Auto detailing jest zatem procesem czyszczenia, regeneracji, konserwacji oraz renowacji przestrzeni pasażerskiej, bagażnika, a także każdego nawet najdrobniejszego elementu zewnętrznego. Jak rozpoznać czy dany samochód przeszedł zabiegi auto detailingu? Wystarczy spojrzeć na jego karoserię. Nałożona zostanie na nim ochronna powłoka ceramiczna, która nadaje powierzchni lustrzany efekt.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz