Materiał Partnera

SODA - Nowoczesnym proekologicznym ścierniwem do obróbki strumieniowo - ściernej powierzchni

SODA - Nowoczesnym proekologicznym ścierniwem do obróbki strumieniowo - ściernej powierzchni

Jedną z proekologicznych technologii oczyszczania powierzchni, coraz szerzej stosowaną, jest pneumatyczna sucha i mokra obróbka strumieniowo – ścierna z użyciem wyselekcjonowanych ziaren sody firmy REWA.

Soda jest stosowana, jako alternatywa dla tradycyjnych metod usuwania powłok preparatami chemicznymi oraz miękkich proekologicznych ścierniw (łupin orzecha, plastikowych, piankowych, granulatu szklanego, suchego lodu, kulek szklanych i ceramicznych). Soda oczyszczona w procesie usuwania powłok może być stosowana z wodą lub bez niej.  

Ścierniwo sodowe jest bardzo miękkie i jest jednorazowego użytku, gdyż rozbija się po jednym użyciu.  Ziarna sody i zdegradowane powłoki pozostające na powierzchni obrabianej zdmuchuje się sprężonym powietrzem lub spłukuje strumieniem wody. Unikalnymi własnościami sody jest rozpuszczalność w wodzie, nie zawieranie w sobie toksycznych składników, takich jak krystaliczna krzemionka, metali ciężkich i związków trujących, stąd jest akceptowana przez BHP i ochronę środowiska.

soda

Kruchość cząstek sody powoduje, że skrawanie obrabianego materiału podczas obróbki nie występuje lub występuje w niewielkim stopniu. Cienkie powłoki mogą być usuwane z powierzchni takich materiałów jak aluminium, szkło, stopy miedzi, stale, granit, beton, tworzywa sztuczne, kompozyty, laminaty itp., bez zmiany chropowatości podłoża. Nie jest wymagane maskowanie szklanych, mosiężnych itp. części. Obróbka nie uszkadza też łożysk, uszczelnień i innych ruchomych elementów W przypadku obróbki elementów stalowych nie ulega zmianie profil chropowatości podłoża, jak również nie ulegają zmianie naprężenia w warstwie wierzchniej metalu obrabianego, co jest istotne podczas obróbki elementów cienkościennych.

Soda jest przeznaczona do czyszczenia delikatnych części samochodowych i karoserii, usuwanie grafitti, pleśni i grzybów z budynków betonowych, ceglanych i drewnianych, usuwania skutków pożaru, renowacji budynków i obiektów zabytkowych, materiałów kompozytowych lub laminatów z matą szklaną.

Opracowanie:
Nowy Redzeń 101H
tel. 44 714 37 03
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz