Artykuł sponsorowany

Smarownice ręczne – co warto o nich wiedzieć?

Smarownice ręczne – co warto o nich wiedzieć?

Mechanizmy wymagające regularnego stosowania środka poślizgowego również wymagają naprawy, która zazwyczaj angażuje smarownice. To specjalistyczne urządzenia służące do aplikowania mazidła bez przeciekania. Smarownica posiada specyficzny system załadunku i gwarantuje odpowiednie parametry. Kiedy dokładnie tego typu urządzenia są wykorzystywane?

Poręczna smarownica

Samodzielne prace montażowe czy warsztatowe nie należą zazwyczaj do skomplikowanych, jednak ich wykonanie również uwzględnia specjalistyczny sprzęt. Jednym z popularnych urządzeń znajdującym zastosowanie w wielu przypadkach jest smarownica ręczna. Jej kompaktowe rozmiary to spory atut, szczególnie podczas prac w miejscach trudno dostępnych. Smarownice znajdujące się w ofercie renomowanej firmy Gacol wyposażone są w wysokiej jakości niezawodne systemy dźwigowe. To właśnie za ich pomocą aplikuje się mazidło bez przeciekania. Zestawy są dość rozbudowane i zawierają wiele elementów, w tym m.in. rurki, kalamitki, czyli smarowniczki odpowiedzialne za dozowanie smaru, a także trójszczękowe końcówki. Poszczególne modele smarownic ręcznych mają określoną wydajność, co wpływa na ich parametry i sposób załadunku mazidła. Czynność tę w smarownicach o mniejszych rozmiarach wykonuje się z wykorzystaniem zaworu, zassania lub specjalnego kartridża. Zastosowane w nich przewody wysokociśnieniowe są giętkie, co zapewnia właściwą pracę. Z kolei w większych modelach przewody te są już sztywne, ale wydajność znacznie większa – z 1,35 grama w przypadku małych smarownic zwiększa się ona aż do 10 gramów gwarantowanych przez bardziej rozbudowane smarownice.

Szerokie zastosowanie

Smarownice ręczne wykorzystywane są w wielu pracach. Jedną z nich jest smarowanie zaworów gazowych – doskonale sprawdzi się tutaj niewielki, kompaktowy model ze specjalnie wydłużoną dźwignią. Za jego pomocą można też przepychać zapieczone punkty smarne, nada się także do montażu lub demontażu łożysk. Do smarowania maszyn i urządzeń doskonałym rozwiązaniem będzie smarownica ręczna o większej pojemności zbiornika. Standardowo wyposaża się je w końcówkę do smarowania smarowniczek prostych, jednak renomowani producenci w swoim sprzęcie dają użytkownikowi możliwość wykorzystania dowolnej końcówki, np. stożkowej lub płaskiej. Smarownica ręczna może być też przewoźna – umieszczenie jej na specjalnym wózku sprawia, że jest mobilna, co znacząco ułatwia przeprowadzanie prac z jej wykorzystaniem. Warto wiedzieć, że renomowane firmy mające smarownice w swojej ofercie nie ograniczają się zazwyczaj jedynie do ręcznych modeli. Często można też spotkać smarownice nożne, elektryczne czy kapturowe, co pozwala na wydajne aplikowanie środka poślizgowego w dowolnym miejscu niesprawnej maszyny.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz