Materiał Partnera

Smaczne urodziny – czyli warsztaty kulinarne dla dzieci

Smaczne urodziny – czyli warsztaty kulinarne dla dzieci

Organizujecie przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka? Stoicie przed nie lada wyzwaniem – musicie pomyśleć o ciekawej dekoracji domu, smacznych i kolorowych daniach oraz atrakcjach, które zajmą im czas i sprawią, że będą się dobrze bawić.  Jeśli chcecie, aby Wasze maluchy zapamiętały ten dzień na długo, zaskoczcie je warsztatami kulinarnymi. Dlaczego uważamy to za dobry pomysł? Przeczytajcie sami!

Nie ma czasu na nudę!

Nuda – największy wróg dzieci. Nie pozwólcie, aby na zorganizowanym przez Was przyjęciu maluchy nie miały co robić. Dziecięca energia nie znosi pustki - dla nich liczy się ruch, ciągła zabawa i ciekawe pomysły. Jeśli więc nie macie przygotowanego interesującego programu imprezy, nie łudźcie się, że uda Wam się nad nimi zapanować! Warsztaty kulinarne doskonale zajmą im czas, dając chwile wytchnienia dorosłym. Wybierzcie tylko kucharzy z charyzmą i podejściem do dzieci, którzy będą potrafili zaciekawić jubilata i jego gości! I nie zapomnijcie zaprosić na przyjęcie rodziców. Dzieci będą się świetnie bawić, a Wy  dostaniecie chwilę dla siebie. Wykorzystajcie to - spędzie ją przy dobrej kawie i ciastku, podpatrując kulinarne poczynania swoich pociech.

Nauka przez zabawę

Zabawa i nauka? To się nie wyklucza! Zadbajcie o to, by zaproszone przez Was dzieci, nie tylko spędziły fantastyczny czas, ale także nauczyły się czegoś nowego. Na warsztatach kulinarnych będą przyrządzać pyszne i proste dania, których przepisy bez problemu zapamiętają. Tylko nie poprzestawajcie wyłącznie na tej imprezie – w ciekawy sposób uczcie swoje maluchy gotować w domowym zaciszu. Być może przyjęcie urodzinowe stanie się początkiem wielkiej pasji, która zaowocuje w przyszłości. Pomyślcie tylko – czy nie chcielibyście mieć w domu małego kucharza, który gotowałby przepyszne dania? Nie mamy wątpliwości, że tak!

Kreatywność to podstawa

Przyjęcie urodzinowe to doskonała okazja do rozwijania dziecięcej kreatywności. W gronie ulubionych kolegów i koleżanek łatwiej o ciekawe pomysły. Warsztaty kulinarne rozbudzą wyobraźnię najmłodszych – zachęcą do przygotowywania kolorowych dań i ich fantazyjnego serwowania na talerzu. Nauczą oryginalnego łączenia składników, z których powstaną smaczne przekąski. Pamiętajcie – im bardziej kolorowo, tym lepiej. A skoro dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona, możecie być świadkami powstania prawdziwych kulinarnych dzieł sztuki.

Dobre jedzenie w cenie!

A co po zabawie? Oczywiście – degustacja! Z pewnością sami będziecie ciekawi, co też Wasze dzieci przygotowały w kuchennych fartuchach. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę. Maluchy będą zachwycone, że mogły przygotować posiłek dla swoich rodziców. Pamiętaj jedynie, aby zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej firmy cateringowej. Cooking Business z Warszawy dostarczy Wam naprawdę pyszne, świeże i zdrowe jedzenie. Dzięki temu zbudujecie w swoich dzieciach świadomość  zdrowego odżywiania i nauczycie dobrych nawyków.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz