Materiał Partnera

Skuteczne sprzątanie z pomocą profesjonalnej chemii czyszczącej

Skuteczne sprzątanie z pomocą profesjonalnej chemii czyszczącej

Profesjonalne środki czyszczące są stosowane przede wszystkim przez firmy sprzątające. Ale nie tylko. Z powodzeniem możesz z nich korzystać w domu. Różnią się składem od tych, które zazwyczaj masz w domu. Są silniejsze, mocniejsze, bardziej skoncentrowane. Poradzą sobie z każdym rodzajem zabrudzeń na wszelkich powierzchniach. Dają gwarancję czystości i odpowiednio pielęgnują. Jednak należy pamiętać, by używać ich dokładnie według zaleceń producenta.

Sprzątanie w domu

W domu nie musisz używać profesjonalnych środków do sprzątania. By umyć podłogę czy okna w zupełności wystarczą preparaty o łagodniejszym działaniu. Mają one mniejsze stężenie substancji czynnych. A to dlatego, że są przeznaczone do użytku w miejscach, gdzie nie przewija się duża liczba osób i nie występują bardzo silne zabrudzenia. Chemia gospodarcza dzieli się na środki uniwersalne, służące do mycia i czyszczenia powierzchni ceramicznych, emaliowanych czy porcelanowych a także do urządzeń sanitarnych, oraz na środki do specjalistycznego stosowania, np. do odtłuszczania, konserwacji skóry czy czyszczenia elementów ze stali nierdzewnej. Preparaty te mogą być aromatyzowane lub bezzapachowe. Najczęściej są to płyny do mycia podłóg i okien, środki piorące do dywanów i wykładzin, proszki oraz płyny do prania i płukania. W dziale z chemią gospodarczą znajdziesz płyny i żele oraz kostki do WC, odświeżacze powietrza, jak też mydła w kostkach i płynie.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować w domowych warunkach profesjonalne środki chemiczne do sprzątania. Są bardziej wydajne, a sprzątanie przy ich pomocy jest dokładniejsze. Skutecznie usuną kamień, rdzę oraz osad – szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku kabin prysznicowych, których czyszczenie przysparza wiele trudności. Z profesjonalną chemią uporasz się z tym problemem w krótkim czasie. Płyny do mycia łazienki, podłóg, środki do pielęgnacji mebli, chemię do zmywarek, jak też płyny do dezynfekcji rąk otrzymasz w hurtowni hurtowniachemiczna.com. Możesz się tu zaopatrzyć we wszelkie artykuły higieniczne, wiadra, mopy czy miotły.

Chemia profesjonalna – zastosowanie

Profesjonalna chemia czyszcząca ma zastosowanie w różnych branżach i gałęziach przemysłu. Można tu przede wszystkim wyróżnić chemię samochodową. Są to wysokiej jakości środki do usuwania organicznych zabrudzeń a także kamienia, płyny do mycia karoserii i felg, które mają właściwości ochronne przed korozją, płyny do mycia opon oraz środki myjące i czyszczące stosowane do sprzątania wnętrza samochodu (tapicerki, dywaników, podsufitki itp.). Profesjonalne chemię stosuje się również w gastronomii. Płyny do mycia naczyń poradzą sobie z tłuszczem, zaschniętymi resztkami jedzenia, a dodatkowo sprawią, że naczynia będą się błyszczeć. Preparaty te można stosować do powierzchni emaliowanych, gdyż ich nie rysują i nie niszczą. W przemyśle budowlanym stosuje się środki chemiczne, służące do mycia i czyszczenia stali nierdzewnej, parapetów, balustrad czy podestów. Ich skład sprawia, iż nie zostawiają smug i tłustych plam, a przy tym pielęgnują, konserwują oraz tworzą powłokę chroniącą przed korozją oraz ponownym zabrudzeniem.  

Opracowanie:
Nawojowa, Nowosądecka 37
tel. 503 107 994
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz