Artykuł sponsorowany

Skuteczne sposoby na walkę z korozją

Skuteczne sposoby na walkę z korozją

Korozja przez fachowców nazywana bywa nowotworem, który zabija metalowe narzędzia i maszyny. Na szczęście jest kilka sposobów na to, by się przed nią ochronić. Odpowiednio przygotowane powłoki ochronne, a także tradycyjne metody, takie jak piaskowanie czy ścieranie pozwalają na skuteczną walkę z korozją. Jakie są inne sposoby, by pozbyć się tego problemu?

Tradycyjne rozwiązania

Znanym od dawna i cieszącym się sporą popularnością sposobem na walkę z korozją jest czyszczenie strumieniowo-ścierne. Używany jest do niego piasek o różnej granulacji. Piaskować można stare powłoki albo surową stal oraz różne inne materiały. Piasek ściera wierzchnią warstwę materiału i pozwala pozbyć się znajdujących się na niej ognisk korozji. Żeby piaskowanie wykonać fachowo, potrzebne są do tego odpowiednie narzędzia i – przede wszystkim – specjalna komora przeznaczona do piaskowania.

Powłoka ochronna

Dobrym sposobem na zapobieganie korozji są wszelkiego rodzaju powłoki ochronne. Czasem wystarczy po prostu odpowiednia farba. Materiały, które pozwalają na stworzenie antykorozyjnej warstwy lakieru znajdziemy w ofercie firmy Piomir. PHU. Brynkus Mirosław.

Nasz dział handlowy oferuje w stałej sprzedaży materiały antykorozyjne renomowanych producentów farb, takich jak Baril NL, Malchem, Hempel DK czy farby wodne Noxide.
Nasi ludzie
służą pomocą przy doborze systemu antykorozyjnego adekwatnego do normy PN ISO 12944, co pozwala wybierać rozwiązania skuteczne i opłacalne – mówi jeden z pracowników przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwo zajmuje się nie tylko sprzedażą farb przemysłowych, ale także nakładaniem powłok antykorozyjnych. Ciągłe szkolenia i poszerzanie wiedzy w tym zakresie pozwalają na naprawdę skuteczną walkę z korozją.

Nowoczesne metody

Czyszczenie kryształkami suchego lodu i hydroblasting – to nowoczesne sposoby na pokonanie korozji. W tej pierwszej metodzie wykorzystywany jest granulat suchego lodu, który bardzo skutecznie czyści wybrane elementy metalowe – jest to proces podobny do piaskowania, jednak stosując lód zwiększamy kruchość, dzięki czemu łatwiej pozbywamy się niechcianej warstwy. Granulki lodu pobierają ciepło z czyszczonej części, co powoduje gwałtowny wzrost objętości dwutlenku węgla i minieksplozje, które zdmuchują usunięte drobinki – na tym w skórce polega czyszczenie kryształkami suchego lodu. Hydroblasting zapobiega natomiast korozji betonu. Wykonuje się go przy pomocy myjki, która kieruje na czyszczoną część wodę pod bardzo wysokim ciśnieniem.


 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz