Materiał Partnera

Skuteczna pomoc w walce z nałogami w ośrodku Medyczny Detox

Skuteczna pomoc w walce z nałogami w ośrodku Medyczny Detox

Nieustający pęd życia oraz stres sprawiają, że współczesny człowiek jest bardziej podatny na różne używki. Wszelkiego rodzaju uzależnienia wpływają destrukcyjnie nie tylko na osobę uwikłaną w nałóg, ale również jej otoczenie i najbliższych. W walce ze słabościami ważne jest specjalistyczne wsparcie, które oferuje ośrodek Medyczny Detox, znajdujący się w Warszawie.

Fachowa opieka medyczna

Uzależnienia to bardzo delikatny temat. Szczególnie jeśli mówimy o chorobie alkoholowej lub nałogu związanym z narkotykami. Kluczową kwestią dla pacjenta jest zachowanie dyskrecji przez personel medyczny. Na takie podejście osoba chora może liczyć właśnie w ośrodku Medyczny Detox, gdzie pracownicy podchodzą z należytym szacunkiem oraz wyrozumiałością do osoby zmagającej się z problemem. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia wizyty domowej, co stanowi kolejny atut w aspekcie zachowania prywatności pacjenta. Ponadto wykwalifikowana kadra z szeroką wiedzą na temat zdrowia wykonuje swoje obowiązki z najwyższą starannością oraz zaangażowaniem, chcąc nieść odpowiednią pomoc. To niezwykle ważne przy tego typu dolegliwościach, kiedy priorytet stanowi powrót do życia sprzed nałogu.

Kompleksowy zakres świadczeń

Równie istotne jest, aby pacjent w razie potrzeby miał możliwość skorzystania z usług pielęgniarskich. Tak jest i w przypadku opisywanego ośrodka, w którym można liczyć na przykład na pomiar ciśnienia tętniczego oraz cukru we krwi, wszelkiego rodzaju zastrzyki (domięśniowe, dożylne, podskórne) lub aplikowanie kroplówek.

Właśnie w przypadku nadmiernego spożycia alkoholu Mdeyczny Detox oferuje detoksykację organizmu za pomocą wlewu dożylnego. Stosowana jest w tym celu kroplówka z witaminą C oraz innymi odpowiednio dobranymi mikroelementami. Taka metoda wspomaga proces metabolizmu toksycznych substancji w organizmie. To z kolei pozwala szybko i skutecznie pozbyć się uciążliwych objawów tak zwanego kaca.

Inne rozwiązanie, które proponuje swoim pacjentom Medyczny Detox, jest zaszycie alkoholowe. To farmakologiczna metoda powodująca niechęć do ponownego sięgnięcia po napoje wysokoprocentowe. Pod skórę wprowadzana jest tabletka z substancją czynną nazywaną esperalem. Uwalniające się składniki sprawiają, że objawy zatrucia alkoholowego są o wiele bardziej uciążliwe i intensywne. To ma wywoływać skojarzenie obrzydzenia w stosunku do picia tego rodzaju napojów i w ten sposób wspomagać terapię uzależnienia.

W dzisiejszych czasach równie często słyszy się o spożyciu syntetycznych środków psychoaktywnych, zwanych potocznie dopalaczami. Medyczny Detox także zajmuje się odtruciem tego rodzaju, na które składa się: usunięcie szkodliwych substancji z organizmu, terapia zapobiegająca ponownemu sięgnięciu po tego typu mieszaninę oraz dostarczenie odpowiednich składników odżywczych, które umożliwią powrót do formy.

Opracowanie:
Warszawa, Potulicka 17 lok. 49
tel. 798 312 999
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz