Materiał Partnera

Skończyłeś remont? Czas pozbyć się odpadów

Skończyłeś remont? Czas pozbyć się odpadów

Podczas każdych prac budowlanych powstaje mnóstwo odpadów. Niezależnie od tego, czy budujemy dom od podstaw, czy tylko remontujemy łazienkę, musimy liczyć się z tym, że po zakończeniu projektu będziemy musieli pozbyć się sporej ilości odpadów budowlanych. To po prostu nieuniknione. Co zrobić, żeby gruz i inne śmieci szybko przestały szpecić nasze podwórko?

Trudno przewieźć

Odpady budowlane są zwykle bardzo ciężkie i mogą zabrudzić cały samochód. Trudno więc je przewieźć prywatnym autem. Usługi firm zajmujących się wywozem odpadów komunalnych często nie obejmują odbioru odpadów po remoncie. Jeśli chcemy pozbyć się gruzu i resztek materiałów budowlanych, musimy znaleźć firmę, która specjalizuje się w transporcie tego typu rzeczy.

Szkodliwe odpady

Śmieci pozostające po remoncie to często odpady szkodliwe – resztki folii, styropianu czy farb lateksowych. Takie odpady są bardzo niebezpieczne dla środowiska. Zalegając na naszym podwórku, wyglądają bardzo nieestetycznie i mogą źle wpływać na ziemię. Musimy więc jak najszybciej zorganizować ich wywóz. Najlepiej skontaktować się z firmą Piórkowski Dariusz. Transport, która specjalizuje się właśnie w transporcie tego rodzaju materiałów. Przewożenie np. gruzu wymaga specjalnych pojazdów, które są przystosowane do transportu towarów sypkich. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu, gruz nie zniszczy samochodu, może też zostać ponownie wykorzystany na innej budowie – nie będzie zalegać na śmietnisku. Poza wywozem gruzu firma przewozi też inne odpady – także sezonowe, np. pozostałości po sprzątaniu ogrodu, jak liście czy gałęzie. Jeśli remont jeszcze trwa, poza wywozem odpadów na bieżąco – by nie zalegały na działce – możemy zlecić też dostarczanie materiałów budowlanych, takich jak piasek, żwir i inne materiały sypkie. Samochody, których używa firma, idealnie się do tego nadają.

Segreguj odpady

Remontując dom pamiętajmy też o planecie. W miarę możliwości starajmy się segregować odpady po pracach remontowych. Wiele z nich nadaje się do ponownego wykorzystania – tak jest np. w przypadku gruzu, starych mebli i urządzeń domowych, paneli podłogowych czy elementów armatury. Na niektórych odpadach możemy nawet zarobić – elementy metalowe warto oddać na złom. Do ponownego wykorzystania nie nadają się natomiast rury azbestowe, okna plastikowe, szkło, tapety czy ceramika budowlana. Zadbajmy o to, by tego rodzaju materiały, odpowiednio zabezpieczone, zostały wywiezione na śmietnisko, żeby nie zatruwały środowiska. Skorzystajmy z usług rzetelnej firmy transportowej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz