Artykuł sponsorowany

Skating, czyli rolki i nie tylko. Dla kogo ta dyscyplina?

Skating, czyli rolki i nie tylko. Dla kogo ta dyscyplina?

Jazda na rolkach, deskorolkach, czy hulajnogach jest kojarzona głównie jako domena nastolatków. Jednak rozwój infrastruktury umożliwiającej uprawianie skatingu spowodował, że sportem interesują się osoby w każdym wieku. Jedni trenują profesjonalnie i przygotowują się do zawodów, inni jeżdżą na rolkach rekreacyjnie i z myślą o swoim zdrowiu. Komu skating może się spodobać i przynieść korzyści?

Dlaczego zacząć jeździć na rolkach?

Najbardziej rozpowszechnioną wersją skatingu jest jazda na rolkach lub łyżworolkach. Trudno się dziwić fenomenowi rolkarstwa, ponieważ sport ten łączy ze sobą szereg korzyści. Poza spędzaniem przyjemnie czasu na świeżym powietrzu, gwarantuje benefity dla zdrowia.

Specjalista ze sklepu internetowego Nordic Sklep, posiadającego w ofercie akcesoria sportowe, mówi: Jazda na rolkach wiąże się z podobnymi korzyściami dla zdrowia jak bieganie. Wzmacnia nie tylko mięśnie nóg, ale dzięki pochylonej pozycji, również inne partie ciała. Nie obciąża jednak stawów tak jak bieganie, a więc będzie odpowiednia dla osób zmagających się z problemem degeneracji chrząstki, chcących pozostać aktywnymi. Nawet rekreacyjne jeżdżenie na rolkach pozwala na osiągnięcie lepszej wydolności organizmu i wpływa pozytywnie na odporność.

Poza entuzjastami sportu i zdrowego stylu życia, rolkami powinny zainteresować się osoby, które się odchudzają. Jest to bardzo wysokoenergetyczny sport, pozwalający na spalenie nawet 800 kcal w ciągu godziny jeżdżenia na rolkach. Zwiększony wydatek energetyczny sprawi, że proces redukowania masy ciała przebiegnie sprawniej.

Zakup rolek mogą rozważyć również osoby, które nie mają dobrej koordynacji ruchowej. Uprawianie tego sportu wymaga utrzymania balansu, dzięki czemu można wypracować lepsze poczucie równowagi.

Nie poleca się jednak rolek ludziom cierpiącym na problemy z błędnikiem oraz zmagających się ze schorzeniami ucha środkowego. Choroba wpływa na zaburzenia równowagi, które nie są zależne od stopnia wytrenowania organizmu. Dlatego w takiej sytuacji bezpieczniej będzie unikać tego rodzaju transportu.

Nie tylko rolki

Skating to nie tylko jazda na rolkach, ale też przemieszczanie się hulajnogami, deskorolkami, a nawet nartorolkami. Hulajnoga jest świetną alternatywą dla samochodu lub środków komunikacji miejskiej. Mieszkańcy miast i mniejszych miejscowości z dobrą infrastrukturą mogą w ten sposób docierać do pracy, omijając tym samym korki i dotleniając organizm. Natomiast hulajnogi z walizką mogą posłużyć dzieciom w wygodnym dostaniu się do szkoły, bez noszenia ciężkiego plecaka na plecach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz