Materiał Partnera

Skąd codziennie świeże produkty w sklepach – tylko dzięki sieci transportu samochodowego

Skąd codziennie świeże produkty w sklepach – tylko dzięki sieci transportu samochodowego

Rzadko zastanawiamy się nad tym, skąd w naszym markecie codziennie świeże produkty. Reklamy epatują obrazami,  że taki  sklep ma codziennie świeżutkie wyroby mięsne, owoce, warzywa itp. Mało kto wie, że szeroko rozbudowana sieć transportu samochodowego codziennie przewozi z miejsca na miejsce tysiące ton żywności i innych niezbędnych artykułów. Transport samochodowy, to współcześnie najbardziej wydajny i szybki środek transportu towarów.Dlaczego firmy produkcyjne korzystają z usług firm transportowych?

Świat pędzi do przodu, klienci wszystko muszą mieć „na wczoraj”, ciągły pośpiech wymaga szybkich rozwiązań. Wiele  firm transportowych takich jak na przykład ROBERT DĄBEK PTHU-DĄBEK, dba o to, aby towary nadawcy w ciągu kilku godzin znalazły się na półkach klientów.  Przeważnie są to produkty wymagające specjalnego zabezpieczenia, na przykład mrożonki, czy produkty wymagające niskich temperatur. Pojazdy firmy transportowej muszą być czasem jeżdżącymi chłodniami. Kiedyś głównym środkiem transportu towarów były wagony kolejowe. Obecnie uszczuplony do minimum tabor kolejowy nie nadąża za codziennymi potrzebami klientów. Samochody poruszają się sprawniej, dzięki sieci autostrad i dróg ekspresowych. W przeciwieństwie do kolei, samochody dojadą do najmniejszej miejscowości. Profesjonalna firma transportowa wyposażona jest zwykle w kilka pojazdów, a zaplanowanie ich pracy to sprawne działania logistyczne. Dziś transport samochodowy to bardzo popularna forma transportu, która stanowi aż 85% wszystkich przewozów lądowych w Europie. Ma swoje niezaprzeczalne zalety:

- szeroki zasięg transportu,

- dostępność w każdym miejscu,

- bardzo korzystny czas transportu,

- specjalistyczny, sprawny tabor samochodowy dostosowany do ilości towarów,

- jeden z najbezpieczniejszych środków transportu.

Naprawdę dobra, profesjonalna firma transportowa rozwozi towary nie tylko w kraju, ale i za granicą. Niektóre towary wymagają szczególnej troski i warunków przewozu. Rozbudowana i nowoczesna firma zajmuje się świadczeniem w pełni profesjonalnych na przykład  usług transportu chłodniczego. To skomplikowane logistycznie przewozy, bo towar wymaga określonych warunków. Taka firma gwarantuje najwyższą jakość przewozów oraz kompleksową dezynfekcję po każdym przewozie.  Specjalizując się w przewozie chłodniczym firma transportowa,  jest w stanie przewieźć mrożonki, mrożone warzywa, owoce, półtusze, łatwo psujące się produkty i wiele innych produktów wymagających ściśle określonej temperatury. Nie każdy pojazd jest jeżdżącą chłodnią, a więc trzeba drobiazgowo poznać ofertę i „flotę” wybranej firmy pod kątem naszych potrzeb. Dziś bez transportowych firm samochodowych rynek by stanął, a sklepy bankrutowały.

Opracowanie:
Stargard, Szymanowskiego 44
tel. 501 093 221
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz