Materiał Partnera

Sezonowa praca na Zachodzie? Dojazd to nie problem

Sezonowa praca na Zachodzie? Dojazd to nie problem

Praca sezonowa zarówno w Polsce, jak i za granicą cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród ludzi młodych – uczniów i studentów. Wakacyjne zatrudnienie to również szansa dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na pracę w pełnym wymiarze godzin przez cały rok. Polacy poszukujący dorywczego zatrudnienia w sezonie letnim lub – co zdarza się rzadziej – zimowym znacznie chętniej wyjeżdżają za granicę niż podejmują pracę u polskich przedsiębiorców. Powód jest oczywisty – wynagrodzenie. To otrzymywane od pracodawców zagranicznych jest wyższe.

Z agencją pośrednictwa pracy czy bez?

Gdzie najczęściej wyjeżdżają ci, którzy decydują się spędzić wakacje w pracy? Kierunków jest wiele. Ci, którzy znają język norweski, decydują się na podróż do Norwegii. Nie brakuje również chętnych do pracy na terenie Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Z uwagi na odległość, wielu Polaków poszukuje zatrudnienia na terenie Niemiec. Wreszcie należy wskazać na Holandię i Belgię. Te kraje, choć położone od Polski dalej niż Niemcy, kuszą wieloma ofertami pracy sezonowej. Chętni bez trudu mogą znaleźć zatrudnienie w gospodarstwach rolnych, szklarniach, hotelach czy zakładach produkcyjnych. Kiedy zacząć szukać zatrudnienia? I jak dojechać na miejsce?


Agencje pośrednictwa pracy już dawno zauważyły zapotrzebowanie zagranicznych pracodawców i chętnie rekrutują dla nich pracowników z Polski. Jeżeli jesteś zainteresowany pracą za granicą, to najłatwiejszą drogą będzie nawiązanie współpracy właśnie z agencją pośrednictwa pracy. Taka nie pobiera opłat od osób zainteresowanych otrzymaniem posady, może zaś ułatwić kwestie związane z transportem. Trzeba jednak pamiętać, że w takim przypadku każdy zainteresowany będzie zobowiązany pokryć koszty zakupu biletu.


Jak dotrzeć do Niemiec czy Holandii? Możliwości jest wiele. Ponieważ wzrosła liczba osób podróżujących cyklicznie do krajów Europy Zachodniej, na rynku powstało co najmniej kilkanaście firm transportowych. Konkurują one ze sobą zarówno ceną, jak i komfortem podróży. Nowoczesne autokary czy przestronne busy to dziś standard.

Jaki środek transportu?

By dojechać do jednego z krajów Europy Zachodniej, można zdecydować się m.in. na prywatne firmy przewozowe, lot samolotem czy nawet znaleźć osoby wybierające się za granicę w tym samym terminie, a podróżujące własnym pojazdem. Pierwsze rozwiązanie jest jednak nie tylko wygodne, lecz także tanie. Duża konkurencja na rynku sprawia, że ceny takich przewozów są znacznie niższe niż jeszcze kilka lat temu.


Pracownicy sezonowi z Pomorza mogą skorzystać m.in. z oferty firmy Interbus Ramska Aleksandra. Wychodzi ona naprzeciw oczekiwaniom osób podróżujących – proponuje zawiezienie podróżnych pod wskazany adres. Decydując się na skorzystanie z usług tego typu firm,  pracownik ma łatwiej, nie musi martwić się o kontynuowanie podróży komunikacją miejską. Co więcej, istotne jest to również z uwagi na posiadany bagaż. Większość pracowników podróżujących do zagranicznej firmy zabiera ze sobą np. rzeczy osobiste. Podróżowanie z firmą transportową wyklucza konieczność martwienia się o przewóz walizek czy torb podróżnych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz