Materiał Partnera

Serwozawory, pompy RKP i inne elementy automatyki przemysłowej

Serwozawory, pompy RKP i inne elementy automatyki przemysłowej

Trudno wyobrazić sobie obecnie funkcjonowanie dużych zakładów bez poszczególnych komponentów i systemów automatyki przemysłowej. W jej skład wchodzi wiele elementów, do których należą m.in. serwomotory, serwozawory czy pompy wielotłoczkowe RKP. Mają one zastosowanie w wielu branżach – przetwórstwo tworzyw sztucznych czy hutnictwo to tylko niektóre rynki korzystające z automatyki przemysłowej.

Serwozawory i zawory proporcjonalne

Automatyka przemysłowa daje możliwość znacznego usprawnienia wszelkich procesów produkcyjnych. Do jej najważniejszych elementów zaliczają się m.in. serwozawory i zawory proporcjonalne. Modele ze stopniem wstępnym, który potocznie określany jest jako pilot, dają możliwość kompletnego sterowania maszynami w zakładzie, np. butelczarkami czy wtryskarkami. Precyzja w przypadku serwozaworów jest bardzo duża, jednak komponenty te narażone są na różnego rodzaju zanieczyszczenia czy uszkodzenia. Firma Serwokontrol Sp. z o.o. zajmuje się zarówno sprzedażą tego typu elementów, jak i ich kompleksową naprawą. Może być ona skomplikowana – urządzenie trafia do specjalistycznego laboratorium, w którym dokonywana jest przez fachowców ocena techniczna. Na jej podstawie wykonywane są profesjonalne naprawy serwozaworów, dzięki czemu możliwe jest ponowne ich wdrożenie do układu automatyki. Do zaworów przeznaczone są też specjalne sterowniki elektroniczne. Również i w przypadku ich awarii należy zlecić naprawę wykwalifikowanemu serwisowi. Nie są to jednak jedyne elementy automatyki przemysłowej, od których funkcjonowania zależy praca całego układu.

Specjalistyczna pompa

Wykorzystywana głównie w napędach hydraulicznych pompa wielotłoczkowa to urządzenie o skomplikowanej budowie. W korpusie umieszczonych jest bowiem kilka lub nawet kilkanaście mniejszych pomp tłokowych. Każdy z tłoczków opiera się na specjalnej, pochylonej odpowiednio tarczy i pracuje w innej fazie. Pompy wielotłoczkowe RKP to kolejny z istotnych elementów automatyki przemysłowej, którego dopasowanie do układu należy skonsultować ze specjalistą. Istotnymi komponentami są też serwomotory elektryczne bezszczotkowe. To nowoczesne rozwiązanie, które ma zastosowanie w przemyśle, podobnie jak regulatory procesów czy liczne sterowniki. Warto regularnie badań stan techniczny wszelkich podzespołów tego typu. Profesjonalne serwisowanie pozwala zachować pierwotne właściwości oraz precyzyjne działanie układów automatyki przemysłowej. Dopasowanie poszczególnych komponentów należy skonsultować z renomowanym dystrybutorem, który dzięki odpowiednim kwalifikacjom i doświadczeniu doradzi wybór optymalnego rozwiązania.

Opracowanie:
Wrocław, Przemkowska 15
tel. 71 354 59 52
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz