Materiał Partnera

Sejf domowy – dlaczego warto go mieć?

Sejf domowy – dlaczego warto go mieć?

Sejfy domowe nie są wykorzystywane tylko i wyłącznie do przechowywania dużej ilości pieniędzy. Dzisiaj większość osób przechowuje tego typu mienie w bankach. Do czego zatem wykorzystuje się sejfy domowe? Najczęściej skrywa się w nich ważne dokumenty, a także biżuterię – jest to szczególnie polecany sposób ochrony swojego dobytku podczas dłuższej nieobecności w domu.

Zaprojektowanie odpowiedniego systemu

Najlepsze firmy związane z systemami zabezpieczeń dla klientów prywatnych i podmiotów gospodarczych zawsze oferują produkty precyzyjnie dostosowane do potrzeb zamawiającego. Jeśli chodzi o sejfy domowe, mogą one wyróżniać się swoim kształtem, a także kolorem. Pozwala to na odpowiednie ich zainstalowanie w konkretnych punktach domu. Warto wraz z dostawcą i montażystą ustalić przed zakupem produktu miejsce przeznaczenia sejfu. W ten sposób można dokładnie dostosować kolor, kształt i wielkość sejfu do rodzaj wnętrza. Najlepsi dostawcy, tacy jak firma Systemy Zabezpieczeń Bankowych, są w stanie zaoferować wysokiej klasy sejfy od takich producentów jak Grzenia, Wittkopp czy Metalkas. Zaprojektowany system powinien uwzględniać to, czy chcemy zainstalować sejf podłogowy, czy ścienny. Najczęściej należy w takich przypadkach w odpowiedni sposób przygotować wnęki – warto pamiętać, że w mieszkaniach może istnieć ograniczenie dotyczące instalowania tego typu rozwiązań, co ma związek z grubością ścian (ściany są wspólne z innymi lokalami mieszkalnymi). Oprócz odpowiednio przygotowanej wnęki należy precyzyjnie dobrać kolor sejfu domowego – możemy go instalować np. za meblami, kamuflując drewnianym obiciem. Klienci mają do wyboru również trzy rodzaje zamków: szyfrowy, kluczowy bądź elektroniczny.

Dlaczego warto instalować sejfy

Jeśli mamy w domu cenne dobra materialne takie jak biżuteria, zegarki, papiery wartościowe czy wyroby kolekcjonerskie (np. cenne monety czy znaczki) warto wykorzystać zabezpieczenie, jakie stanowi sejf. Jest to szczególnie przydatne w razie długiego wyjazdu – dzięki temu nie musimy obawiać się utraty cennych rzeczy w przypadku włamania. Sejfy domowe wykorzystuje się również do ochrony cennych pamiątek rodzinnych, a także ważnych dokumentów. Nie jest to ochrona przed włamaniem, ale przed ogniem. Najlepsze modele sejfów są ogniotrwałe i w przypadku pożaru skutecznie chronią skrywaną zawartość. Pamiętaj o tym, że sejfy można wyposażyć w skuteczny system alarmowy. Jeśli wybierzesz właśnie takie rozwiązanie oraz wysokiej klasy sejf o funkcjonalnej konstrukcji – dokładnie określ jego pojemność – możesz być pewien najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Opracowanie:
Katowice, Załęska 35
tel. 32 205 87 85
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz