Materiał Partnera

Ściany działowe do sanitariatów – dlaczego warto w nie zainwestować?

Ściany działowe do sanitariatów – dlaczego warto w nie zainwestować?

Sanitariatów nie może zabraknąć w miejscach użyteczności publicznej, ośrodkach zdrowia i oświaty, urzędach, a także w galeriach handlowych, na dworcach i lotniskach, słowem: wszędzie, gdzie stale przebywa dużo osób. Tam, gdzie przebywający w jednej przestrzeni się nie znają, szczególnie ważne jest zapewnienie prywatności, poczucia odosobnienia podczas korzystania z sanitariatów.

Funkcje ścianek działowych do sanitariatów

Ściany działowe do sanitariatów mają jedną funkcję nadrzędną i jest nią zapewnienie prywatności osobom korzystającym z sanitariatów. Toalety i kabiny prysznicowe w miejscach dostępnych ogółowi powinny zapewniać intymność i chronić przed wzrokiem obcych osób, szczególnie że wykonywane tam czynności należą do najbardziej osobistych. To najważniejsze, ale nie jedyne zadanie ścian działowych w sanitariatach. Do czego jeszcze służą?

Ściany działowe zapewniają bezpieczeństwo nam i naszemu mieniu przez czas korzystania z sanitariatu – odpowiada na nasze pytanie znawca z firmy Sanipol. – W kabinie sanitarnej możemy zamknąć się od środka wraz ze swoją torebką czy innym mieniem, które akurat mamy przy sobie. Przez czas korzystania z kabin sanitarnych doglądanie swoich rzeczy jest niewykonalne, dlatego lepiej zabrać je ze sobą, szczególnie jeśli do obiektu ma dostęp każdy z ulicy, a my nie możemy np. skorzystać z szatni.

Charakterystyka dobrych ścian działowych do sanitariatów

Ściany działowe sanitariatów powinny być użyteczne nie tylko dla osób odwiedzających obiekt, w którym sanitariaty są ulokowane, ale też dla obsługi, czyli przede wszystkim osób utrzymujących czystość. Z tego względu wobec ścian działowych można mieć pewne oczekiwania. Czym powinny się charakteryzować?

Przede wszystkim ściany działowe do sanitariatów powinny być odporne na działanie wody, której nie brakuje w toaletach czy kabinach prysznicowych. Ściany wydzielające sanitariat nie mogą odkształcać się ani gnić pod wpływem wilgoci.

Druga cecha, która wyróżnia dobrą ścianę działową sanitariatu, to łatwość w utrzymaniu czystości. Oznacza to, że ściany powinny być wykonane z materiałów, które nie są podatne na zabrudzenia, a usunięcie tych, które ewentualnie się pojawią, powinno być łatwe. Można to osiągnąć, stosując np. tworzywa niepochłaniające wilgoci, na których powierzchni zanieczyszczenia się utrzymają, zamiast w nią wsiąkać.

Wreszcie od dobrych ścian działowych do sanitariatów trzeba oczekiwać solidnego wykonania i idącej za nim odporności mechanicznej. Są one intensywnie eksploatowane – wiele osób przewija się przez kabiny sanitarne. Niekiedy też mogą one być obiektem wandalizmu. Z tych powodów sanitariaty powinny być grodzone ścianami wykonanymi z trwałych materiałów. Za podstawę konstrukcji może służyć np. aluminium.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz