Artykuł sponsorowany

Schody na beton – co warto o nich wiedzieć? Zakład Stolarski Przemysław Szymoniak

Schody na beton – co warto o nich wiedzieć? Zakład Stolarski Przemysław Szymoniak

Schody są bardzo ważnym elementem w każdym domu piętrowym. Ich podstawową funkcję stanowi możliwość przemieszczania się między piętrami. Jednak z biegiem czasu zaczęto zauważać, że schody mogą pełnić także funkcję estetyczną. W związku z tym coraz więcej ludzi postanawia stworzyć w swoim mieszkaniu schody, które oprócz ich podstawowej funkcji, będą częścią dekoracji wnętrza. Zatem jakie schody wybrać, aby upiększały one nasz dom?

Rodzaje schodów na beton

W wielu domach znaleźć można schody. Często różnią się one między sobą. Istnieją różnice w wykończeniu schodów, a także w samej konstrukcji. Jednymi z najbardziej popularnych są schody na beton. Elementem nośnym dla schodów na beton jest wylewka żelbetonowa. Dlatego mając w swoim domu betonowe schody, często decydujemy się na ich ozdobienie, ponieważ jest to tańsza możliwość niż w przypadku tworzenia nowych schodów od podstaw. Schody na beton powstają w prosty sposób. Wystarczy na wylewce żelbetonowej zamontować trepy drewniane lub podstopnie.

Firmy zajmujące się tworzeniem schodów na beton, w tym Zakład Stolarski Przemysław Szymoniak, w swojej ofercie posiadają różne rodzaje wykończeń schodów na beton, a wśród  nich znaleźć można:

  • schody bez stopnic,

  • schody pełne z podstopnicami drewnianymi lub szklanymi,

  • schody proste,

  • schody zabiegowe.

Podczas tworzenia tego rodzaju schodów, zazwyczaj grubość stopni wynosi 4cm, zaś podstopnicy 1,5cm. Schody na beton mogą być wykonane z rozmaitych typów drewna. Często wykorzystuje się sosnę, buk, dąb i jesion.

Zalety i wady schodów na beton

Tak jak każdy rodzaj schodów, tak samo schody na beton posiadają swoje dobre i złe strony. Do zalet tego rodzaju schodów należy chociażby to, że korzystać z nich można już podczas prac związanych z budową domu. Jest to możliwe dzięki temu, że projekt schodów betonowych musi być zrealizowany na wczesnym etapie budowania domu. Niemożliwe jest ich dorobienie w późniejszym czasie. Takie rozwiązanie ułatwia przemieszczanie się między piętrami już na wczesnych etapach budowy.

Kolejną zaletą schodów na beton jest to, że cechują się one dużą odpornością na ogień. Beton przez długi czas potrafi zatrzymać płomienie, w związku z tym takie schody będą zapewniać nam bezpieczeństwo i mogą stanowić dobrą drogę ewakuacyjną, w przypadku zagrożenia. Poza tym taki rodzaj schodów charakteryzuje się dobrymi właściwościami akustycznymi. Podczas korzystania z nich, nie dochodzi do emisji fal akustycznych, przez co nie słychać, gdy ktoś po nich idzie.

Niestety nawet taki rodzaj schodów ma swoje wady. Do nich zalicza się przede wszystkim większy koszt budowy, niż w przypadku innych rodzajów schodów. Związane jest to z tym, że schody na beton potrzebują wylewki żelbetonowej oraz obłożenia ich trepami drewnianymi. Kolejną wadę mogą stanowić powstałe na nich krzywizny i nierówności. Jednak one występują tylko wtedy, gdy beton jest niedokładnie wylany.

Poza tym w porównaniu do schodów samonośnych, estetyka schodów na beton nie jest aż tak urodziwa, dlatego osoby ceniące sobie walory estetyczne chętniej wybiorą schody samonośne. Ostatni minus może stanowić ich ciężar. Takie schody fizycznie są ciężkie, a ich obraz wizualny również taki nam się wydaje. Mimo to, w zestawieniu z ich zaletami, raczej warto postawić na takie schody.

Zakład Stolarski Przemysław Szymoniak - oferta

Zakład Stolarski Przemysław Szymoniak specjalizuje się w produkcji schodów na indywidualne zamówienie. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych oraz firm. Wśród oferowanych rodzajów schodów wymienimy nie tylko schody na beton, ale także schody: tradycyjne, nowoczesne, zabiegowe, z podestem, policzkowe, dywanowe, na dystansach, pudełkowe, okrągłe, gięte, kręcone, na słupie, ze wstęgami, na konstrukcji metalowej. Zakład zapewnia darmowy pomiar i wycenę oraz fachową pomoc w doborze konstrukcji schodów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz