Materiał Partnera

Salon Selena – idealne miejsce dla twojego czworonoga

Salon Selena – idealne miejsce dla twojego czworonoga

Każdy zwierzak potrzebuje profesjonalnej pielęgnacji. To nie tylko kwestia jego wyglądu. Ma to wpływ także na jego zdrowie i samopoczucie. Najważniejsze, to znaleźć miejsce, w którym nasz pupil będzie czuł się dobrze i które będziemy darzyć pełnym zaufaniem. Takim miejscem jest salon Selena. To salon groomerski, który powstał z miłości do zwierząt, dlatego wszystkie czworonogi czują się tu tak dobrze jak w domu.

Z miłości do psów i kotów

Przeznaczony dla czworonogów salon Selena to wyjątkowe miejsce. Zwierzęta czują się tutaj doskonale, ponieważ pracownicy wykonujący zabiegi pielęgnacyjne naprawdę kochają wszystkie psy i koty. Dzięki odpowiedniemu podejściu, wizyta w takim salonie nie jest dla zwierzaka stresująca.

Właściciele salonu deklarują, że zwierzęta domowe to ich pasja. Dlatego z ogromnym zaangażowaniem podchodzą do strzyżenia sierści, wyboru psich fryzur oraz innych zabiegów pielęgnacyjnych.

To nie tylko pasjonaci, ale też wykształceni fachowcy – posiadają dyplomy groomerów, czyli psich fryzjerów. Mają też na koncie wiele dodatkowych kursów strzyżenia, trymowania i pielęgnacji psiej sierści. Możemy więc polegać na ich wiedzy i doświadczeniu.

Pracownicy salonu Selena zdają sobie sprawę, że każdy zwierzak ma nieco inne potrzeby, dlatego każdemu poświęcają tyle czasu i uwagi, ile trzeba. Dobierają też kosmetyki i techniki pielęgnacyjne do potrzeb konkretnego zwierzaka.

Dodatkowo na miejscu można zrobić zakupy i zaopatrzyć się w potrzebne pupilowi produkty kosmetyczne.

Najważniejsze zabiegi

W spa dla zwierząt wykonuje się wiele różnych zabiegów pielęgnacyjnych. Najważniejsze jest oczywiście strzyżenie. Można przystrzyc psią sierść zgodnie z standardami FCI dla konkretnej rasy. Jednak groomerzy mogą także zrealizować własną wizję właściciela zwierzaka. Ważne, by strzyżenie było bezpieczne i wygodne dla zwierzaka – pies musi nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim czuć się swobodnie.

Inny zabieg to trymowanie – polega on na usuwaniu martwego podszerstka. Wykonuje się je tylko u niektórych ras psów – tych, które posiadają podszerstek. Te rasy to m.in. Sznaucer, Golden czy Owczarek. Trymowanie pozwala pozbyć się sierści, która linieje.

Przed kąpielą wykonywane jest trymowanie sanitarne – czyli zabieg obcinania pazurów, usuwania włosów z uszu oraz przystrzyżenie najważniejszych części ciała – łap, brzucha, uszu i pyszczka.

Wszystkie te zabiegi wykonują pracownicy salonu Selena. Dodatkowo zajmują się też rozcinaniem kołtunów, w sposób możliwie bezbolesny dla czworonoga.

Opracowanie:
Gdynia, Warszawska 40
tel. 58 620 38 12
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz