Materiał Partnera

Rzeczoznawca samochodowy – fachowa pomoc przy zakupie auta

Rzeczoznawca samochodowy – fachowa pomoc przy zakupie auta

Wycena konkretnego pojazdu może być dla osób zainteresowanych jego kupnem niełatwa. Składa się na to wiele czynników – samochody bywają uszkodzone, zdekompletowane lub po prostu dana osoba nie wykazuje znajomości rynku motoryzacyjnego. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się współpraca z rzeczoznawcą samochodowym, który zapewni profesjonalną analizę konkretnego pojazdu.

Ocena stanu pojazdów używanych i wycena aut powypadkowych

Zakup używanego pojazdu stanowi wielką niewiadomą. Podane przez sprzedającego informacje w ogłoszeniu nie zawsze zgadzają się z prawdą, a w większości przypadków mniejsze usterki lub nawet spore awarie nie są przez właściciela samochodu wymieniane. Niekoniecznie umyślnie – często bowiem zdarza się, że sprzedający sam nie zdaje sobie sprawy ze stanu technicznego jego auta. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług dobrego rzeczoznawcy samochodowego, który dokładnie skontroluje konkretny pojazd i wskaże ewentualne mankamenty.

W taki sposób uzyskuje się profesjonalną wycenę aut – nierzadko ich właściciele mają spory problem z ustaleniem ich wartości, w czym pomoże wspomniany ekspert. Należy jednak pamiętać, by wycenę zlecić doświadczonym specjalistom, takim jak np. firma Skan Auto prowadzona przez Piotra Wąsikowskiego. Dzięki sporej wiedzy w branży motoryzacyjnej rzeczoznawca samochodowy pomoże przed zakupem auta z rynku wtórnego, dokładnie badając pojazd i wskazując jego wszelkie usterki. To też doskonałe rozwiązanie dla osób, które zainteresowane są samochodem np. znajdującym się w innym mieście.

Profesjonalna diagnostyka

Rzeczoznawca samochodowy to specjalista, który jest w stanie pomóc również w sytuacji sprowadzenia samochodu z zagranicy. Rzetelnie przebada on jego stan techniczny, w tym poszczególne elementy i układy, np. zawieszenie. Dzięki dostępności nowoczesnego sprzętu przeprowadzi także diagnostykę komputerową, badając tym samym występowanie ewentualnych błędów wskazywanych przez samochód. W ramach badania przez rzeczoznawcę samochodowego przeprowadzany jest też odczyt parametrów bieżących.

Istotna jest także spora znajomość rynku komisów samochodowych, która daje ogląd na ceny poszczególnych modeli aut. Pojazdy wyceniane przez dobrego rzeczoznawcę samochodowego mogą też być zabytkowe. Wiedza w połączeniu z doświadczeniem w branży motoryzacyjnej to możliwość uzyskania odpowiednich informacji na temat wartości konkretnego auta kolekcjonerskiego. Warto zatem korzystać z usług rzeczoznawcy samochodowego w przypadku chęci zakupu pojazdu – ekspert wskaże ewentualne mankamenty danego egzemplarza, co pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek po kupnie.

Opracowanie:
Warszawa, Wiktorska 69 lok. 12
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz