Materiał Partnera

Rysowanie – moje hobby. Z jakich poradników warto korzystać

Rysowanie – moje hobby. Z jakich poradników warto korzystać

Podczas nauki rysowania niezbędna jest odpowiednia wiedza po to, by nie nauczyć się błędnych nawyków. Powinniśmy wybierać podręczniki w kategorii, która najbardziej nas interesuje. Dzięki odpowiednim pozycjom możemy nauczyć się rysować zwierzęta lub ludzi z prostych figur. Przy wyższym etapie warto ćwiczyć ruch postaci. Są także podręczniki odsłaniające sekrety rysowania mangi, fantasy czy obiektów 3D.

Nauka rysowania zwierząt

Rysowanie zwierząt może być znacznie prostsze jeśli nauczymy się pewnych ruchów za pomocą właściwego poradnika. Seria poradników „Jak rysować” wytłumaczy początkującym rysownikom, w jaki sposób można łatwo stworzyć konie i kucyki, koty i kocięta, psy i szczenięta, zwierzęta domowe czy zwierzęta z zoo. Nauka opiera się na prostych wskazówkach, które sugerują rozpoczęcie rysunku od podstawowych figur geometrycznych, a następnie naśladowania kolejnych kroków. Podręczniki wzbogacone są o barwne zdjęcia i ciekawostki na temat zwierząt. Ponadto znajdziemy książki o nauce rysunku zwierząt z kreskówek czy dinozaurów.

Twarze, dłonie i ciało w ruchu

Od rysowania zwierząt trudniejsze jest rysowanie ludzkiego ciała. Początkujący artyści powinni sięgnąć po książkę „Łatwe rysowanie. Twarze”, gdzie krok po kroku nauczą się uchwycić podobieństwa ludzkiej twarzy. W rysowaniu ludzi bardzo ważne są dłonie. Tę technikę można opanować podręcznikiem „Lekcje rysowania. Ręce”. Dopełnieniem rysunku ludzkiego ciała jest przedstawianie go w różnych pozycjach. W tym wypadku mogą pomóc kolejne pozycje z serii Lekcji rysowania, a mianowicie „Anatomia ruchu” i „Mimika twarzy”. Pracownik księgarni Arkady w Warszawie mówi: Po opanowaniu podstaw warto szkolić swój warsztat na wyższy poziom. W tym celu przydatna może być książka „Rysuj jak wielcy mistrzowie”, a także podręczniki „Rysowanie postaci dla artystów” oraz „Rysowanie. Klasa mistrzowska”.

Specjalne metody rysowania

Każdy rysownik ma swoją ulubioną dziedzinę, w której chce się kształcić. Można poznać ich tajniki za pomocą odpowiednich pozycji. „Manga. Podręcznik rysowania” to lekcje zarówno w formie papierowej jak i online. Lektura umożliwia zapoznanie się z teoretycznymi wskazówkami na temat podstawowych technik, natomiast filmy instruktażowe pokazują ich praktyczne zastosowanie. Rysownicy fantasy z pewnością zainteresują się pozycją „Anatomia dla artystów fantasy”, dzięki której można dowiedzieć się, jak są tworzone postacie na ilustracjach, w komiksach i grach komputerowych science fiction i fantasy. Wśród podręczników rysowania znajdziemy także „Rysowanie w 3D”. Jest to pozycja ucząca tworzyć trójwymiarowe obrazki przy wykorzystaniu podstawowych technik.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz