Materiał Partnera

Różne rodzaje nowoczesnych i efektywnych kotłów

Różne rodzaje nowoczesnych i efektywnych kotłów

Kotły wykorzystywane do uzyskania odpowiedniej temperatury w budynku to rozwiązanie nadal bardzo często stosowane. W zależności od indywidualnych preferencji klienta oraz zapotrzebowania na energię, poszczególne kotły charakteryzują się różnymi parametrami. Warto zwrócić uwagę na modele ekologiczne, które dostępne są wyłącznie w ofercie renomowanych producentów kotłów. Co obejmuje ich szeroki asortyment?

Kotły grzewcze ze stali

Do wyrobu kotłów grzewczych wysokiej jakości stosuje się przeważnie stal. Materiał ten zapewnia optymalne zabezpieczenie kotła i jego podzespołów, a także gwarantuje właściwe funkcjonowanie całego układu. Uniwersalne kotły grzewcze wodne z nadmuchem to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów – charakteryzuje się przede wszystkim łatwą obsługą. Ruszt wodny, przegarniacz do odpopielania paleniska wraz z dmuchawą i sterownikiem, które dołączane są przez producenta w komplecie sprawiają, że kocioł grzewczy tego typu jest efektywny i wygodny w użytkowaniu. Doskonale nadaje się do palenia węglem brunatnym, kamiennym, ale też drewnem, brykietem czy miałem. Firma Marstal Kotły c.o. proponuje swoim klientom nowoczesne i wydajne rozwiązania w tym zakresie, oferując kotły grzewcze z automatycznym podajnikiem opału i specjalnymi wstęgami ślimakowymi do zwiększenia efektywności cieplnej, ale też wiele innych modeli. Zaliczają się do nich m.in. kotły wodne służące do podgrzewania wody – w jaki dokładnie sposób funkcjonują tego typu specjalistyczne urządzenia i czym konkretnie można w nich palić?

Nowoczesne i innowacyjne rozwiązania

Kotły powinny odznaczać się przede wszystkim odpowiednią wydajnością. Gwarantują ją nowoczesne kotły wodne, za pomocą których ogrzać można wszelkiego rodzaju budynki wyposażone w system centralnego ogrzewania. Tego typu urządzenia świetnie sprawdzają się nie tylko w mieszkaniach, ale też halach i wielu innych obiektach. Instalacja powinna natomiast być wyposażona w grawitacyjny bądź wymuszony obieg wody o temperaturze do 100 stopni Celsjusza. Wytwarzanie energii przez kotły do podgrzewania wody możliwe jest poprzez zastosowanie jako paliwa drewna i trocin drzewnych, ale też węgla kamiennego długopłomiennego lub węgla brunatnego. Oferta renomowanych producentów kotłów grzewczych obejmuje też innowacyjne konstrukcje wielopaliwowe, które pracują w ciągu naturalnym z wodnymi, niskotemperaturowymi instalacjami grzewczymi systemu otwartego. Dzięki zainstalowaniu zawirowywaczy spalin, czyli tzw. turbolizatorów oraz zastosowanie dopływu powietrza wtórnego, innowacyjne kotły tego typu są przyjazne dla środowiska. Są one także paliwooszczędne, zapewniając nawet do 30% niższego zapotrzebowania na opał niż konwencjonalne kotły.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz