Materiał Partnera

Rower szosowy. Jaki wybrać odpowiedni i nie przepłacić?

Rower szosowy. Jaki wybrać odpowiedni i nie przepłacić?

Rower szosowy to idealny wybór na długie dystanse, aczkolwiek sprawdzi się także na krótkie trasy. Jego popularność wciąż wzrasta, choć na drogach w przeważającej większości spotkamy rowery górskie czy miejskie. Ważne, by jego wybór dobrze dopasować do naszych potrzeb. Na co zwrócić uwagę kupując rower szosowy? Jaka cena powinna wydać nam się podejrzana?

Duży wybór modeli

Rower szosowy zazwyczaj wybierają osoby, które są zainteresowane kolarstwem w profesjonalnym znaczeniu tego słowa. Pozwala on na efektywne treningi, doskonalenie swoich umiejętności kolarskich oraz rozwijanie większych prędkości. Dzięki temu dosyć długą trasę jesteśmy w stanie pokonać w krótkim czasie. Na rynku znajdziemy wiele modeli rowerów szosowych w naprawdę mocno zróżnicowanych cenach. Przy zakupie konkretnego jednośladu, warto zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. Jedną z nich jest rama roweru. To od niej w głównej mierze zależy komfort jazdy. Ma też znaczący wpływ na cenę sprzętu. Dla amatorów dobrze sprawdzi się rama aluminiowa. Osoby, które mogą przeznaczyć na zakup roweru więcej pieniędzy powinni zwrócić uwagę na konstrukcję wykonaną z karbonu. Dzięki niej jednoślad jest lekki i wytrzymały. Drugim ważnym elementem są koła. Większość zawodowych kolarzy decyduje się na te w rozmiarze 28 i większe, co pozwala na szybszą jazdę. Należy także zwrócić uwagę na budowę układu napędowego oraz markę. Rower szosowy od renomowanego producenta to gwarancja niezawodności. Łatwiej też o jego profesjonalny serwis oraz oryginalne części zamienne.

Cena

Prawdą jest, że na porządny rower szosowy należy przeznaczyć większą gotówkę. Użyte do jego produkcji wysokiej jakości materiały muszą mieć swoją wartość. W wielu sklepach możemy spotkać się z ofertami zakupu po zaniżonych cenach. Nie warto się na nie decydować. Tani rower szosowy może przysporzyć nam więcej kłopotu niż przyjemności z jazdy. Jego awaryjność i konieczność częstego serwisowania będzie przyczyną dodatkowych kosztów. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest kupno używanego roweru szosowego znanej marki. Mamy wówczas pewność, że kupujemy jednoślad sprawdzony i odpowiednio przystosowany do szybkiej jazdy. Rowery szosowe z drugiej ręki znajdziemy w ofercie sklepu CreatoBike. Wszystkie sprzedawane tam modele pochodzą z legalnego źródła i są po profesjonalnym przeglądzie technicznym. Mamy pewność, że nie kupujemy kota w worku. Potwierdzeniem tego jest także pisemna gwarancja sprzedawcy. Poręczenie tego typu to prawdziwa rzadkość. Jest ono doskonałym przykładem, że w CreatoBike zadowolenie każdego klienta jest sprawą priorytetową.

Opracowanie:
Łódź, Rataja 51
tel. 797 240 877
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz