Materiał Partnera

Rolety rzymskie na zamówienie

Rolety rzymskie na zamówienie

Rolety rzymskie stanowią dobrą alternatywę nie tylko dla zasłon, ale także tradycyjnych firan. Materiały używane do ich tworzenia mogą być niemalże dowolne, więc znalezienie rolety rzymskiej w odpowiednim kolorze oraz o właściwym stopniu przejrzystości nie powinno być problemem. Sprawia to, że rolety tego rodzaju możemy zastosować w dowolnym pomieszczeniu. Każdemu dodadzą one nieco elegancji oraz swoistej oryginalności.

Zalety rolet rzymskich

Roleta rzymska stanowi dobre rozwiązanie zwłaszcza w kuchni, gdzie zwykłe zasłony czy firany mogą się okazać po prostu niepraktyczne. Mogą łatwo się zabrudzić i ulec zniszczeniu, bywają ponadto niebezpieczne – jeśli okno znajduje się blisko kuchenki, zastosowanie zasłon grozi ryzykiem pożaru. Wydawać by się mogło, że rolety rzymskie pasują zatem do pomieszczeń minimalistycznych, gdzie nie mamy po prostu miejsca na klasyczne zasłony. Nic bardziej mylnego – mają wiele zalet nawet w rozległych salonach, gdzie z łatwością eliminują całość promieni słonecznych lub rozrzedzają padające do wnętrza światło. Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału wykonana zostanie roleta. O dostępne warianty najlepiej zapytać ekspertów z firmy Dekor Studio. Górecka Anna wyspecjalizowanej w szyciu tak rolet rzymskich, jak i firan oraz zasłon. Wszystko to pod wymiar oraz razem z montażem karniszy, co pozwala uzyskać efekt nie tylko spersonalizowany, ale także profesjonalny pod względem technicznym.

Z jakiego materiału powinna być roleta rzymska?

Jako że rolety rzymskie mogą zostać wykonane z niemalże każdego materiału, możemy popuścić wodze fantazji – nie ograniczają nas kolory i wzory. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy zamówimy rolety na wymiar, które zostaną wykonane według naszych wytycznych. Te oczywiście warto wcześniej przedyskutować ze specjalistą z pracowni aranżacji okiennych. Mimo że zapewniamy sobie w ten sposób fachowe poradnictwo, dobrze jest wcześniej gruntownie przemyśleć sprawę. Materiał, który wybierzemy, zależny będzie nie tylko od naszych preferencji, ale także czynników związanych z samą budową domu. Słoneczne pomieszczenia wymagają zupełnie innego podejścia – tutaj zazwyczaj zależeć nam będzie na roletach nieco grubszych czy ciemniejszych, przez co latem ograniczymy panującą w pokoju temperaturę. Inaczej sprawa będzie się miała na przykład w kuchni, gdzie zasadniczo zależy nam na dostępie do światła, ale chcemy także zachować pewną dozę prywatności. Rolety rzymskie mogą pełnić także funkcję wyłącznie dekoracyjną. Dotyczy to zwłaszcza egzemplarzy z cienkich, delikatnych materiałów.

Opracowanie:
Kielce, Romualda 3
tel. 41 362 42 93
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz