Artykuł sponsorowany

Rodzaje popularnych zabiegów złuszczających i rozjaśniających na twarz

Rodzaje popularnych zabiegów złuszczających i rozjaśniających na twarz

Zabiegi kosmetyczne na twarz cieszą się sporym zainteresowaniem szczególnie wśród pań. Właściwie dobrana i przeprowadzona z należytą starannością metoda pozwala skutecznie odświeżyć wygląd, niwelując oznaki zmęczenia i starzenia. Takie rezultaty osiąga się poprzez zastosowanie zabiegów złuszczających i rozjaśniających. Jakie z nich są obecnie najpopularniejsze i czym się charakteryzują?

Na czym polega mikrodermabrazja?

Do zabiegów kosmetycznych na twarz mających na celu złuszczenie naskórka i rozjaśnienie zalicza się przede wszystkim mikrodermabrazja. Przeprowadza się ją bez użycia igieł, dzięki czemu jest bezkrwawa. Zasada działania jest w tym wypadku dość prosta – specjalne urządzenie umiejętnie wykorzystane przez kosmetyczkę ściera kolejne, wierzchnie warstwy naskórka. W ten sposób twarz ulega znacznemu wygładzeniu, staje się świeższa, poprawie ulega również koloryt skóry. Mikrodermabrazja jest metodą sprawdzającą się też przy eliminowaniu przebarwień oraz zmarszczek.

Sposób ten wymaga jednak sporych umiejętności od osoby obsługującej aparat zabiegowy. Gwarancję poprawnej realizacji mikrodermabrazji i tym samym jej skuteczności daje studio kosmetyczne Wiosna. W tym gabinecie można wykonać także szereg innych zabiegów złuszczających i rozjaśniających na twarz. Zalicza się do nich również aplikacja kwasów medycznych. Metoda ta polega na stymulacji naskórka do odnowy poprzez działanie specjalnej mieszanki składającej się m.in. z kwasu glikolowego, migdałowego i azeleinowego.

Jakie są sposoby na złuszczenie skóry twarzy?

Kwasy bezpieczne dla naskórka są również wykorzystywane w innym zabiegu kosmetycznym na twarz, jakim jest tzw. PQAge. To rodzaj charakterystycznego peelingu liftingującego, który nie tylko usuwa przebarwienia i doskonale wygładza skórę twarzy, ale jest też często stosowany przed przeprowadzeniem zabiegów inwazyjnych. W tym wypadku kluczowym składnikiem jest kwas trójchlorooctowy TCA. Rewitalizację skóry twarzy można także wykonać poprzez zastosowanie mieszanki retinolu, witaminy C i kwasu migdałowego.

Popularnym rozwiązaniem w tym zakresie jest również użycie fitomelatoniny. Jest to składnik w dużej mierze przypominający ludzką melatoninę, który ma jednak pochodzenie roślinne. Zastosowanie wymienionych zabiegów złuszczających i rozjaśniających pozwala na skuteczną rewitalizację skóry twarzy. Wybór odpowiedniej metody uzależniony jest od oczekiwanych efektów i powinien być skonsultowany ze specjalistą. Pozwoli to nie tylko na uzyskanie właściwych rezultatów, ale i brak dyskomfortu w trakcie realizacji zabiegu.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz