Materiał Partnera

Rodzaje palet i ich zastosowanie

Rodzaje palet i ich zastosowanie

Palety są nieocenioną pomocą w różnych gałęziach przemysłu. Ich głównym zadaniem jest transport produktów. Najpopularniejsze są palety drewniane, lecz na rynku znajdziemy również plastikowe i metalowe. Solidnie wykonane palety są niezwykle trwałe i wytrzymują duże obciążenie, dzięki czemu znakomicie spełnią swoje funkcje przez wiele długich lat.

Rodzaje palet

Ze względu na materiał, palety możemy podzielić na drewniane, plastikowe i metalowe.

  • Palety z drewna są najbardziej popularne, niezwykle wytrzymałe, a przy tym tanie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że są ekologiczne, co sprawia, że są wyjątkowo atrakcyjne dla firm, które starają się ograniczać ilość odpadów.
  • Z palet metalowych korzystają głównie firmy ze ściśle określonych branż. Ze względu na to, że są ciężkie i drogie, nie cieszą się tak dużą popularnością jak palety drewniane.
  • Palety plastikowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, lekkością i bezpieczeństwem w użytkowaniu (nie mają drzazg, gwoździ). Ich dodatkowym atutem jest łatwość czyszczenia.

Transport i przechowywanie towarów

Transport towarów to główny cel, dla którego powstały palety. Dzięki ściśle określonej budowie można je łatwo podnosić z pomocą wózków widłowych i załadować do ciężarówki lub innego środka transportu.

Aby ułatwić transport międzynarodowy, zostały ustalone standardy dotyczące palet - ich wymiarów, jakości, wytrzymałości. Palety, które mają certyfikat EUR, CP, ISO pasują do wszystkich rodzajów wózków widłowych, co znacznie ułatwia transport i przechowywanie towarów na magazynach.

Mimo dużych zalet palet standaryzowanych, czasem są potrzebne palety nietypowe, tzw. palety niestandardowe. Ich kształty i wymiary odbiegają od popularnych norm, lecz dzięki temu nadają się np. do nietypowych linii produkcyjnych.

Nietypowe zastosowania palet

Kreatywność człowieka nie zna granic. Dowodem na to są m.in. nietypowe zastosowania palet drewnianych. Osoby ze smykałką do konstruowania są w stanie stworzyć z palet piękne meble, półki na książki, skrzynki na kwiaty, a nawet legowiska dla zwierząt domowych.

Palety drewniane z firmy Drawex

Palety najlepiej kupować u “źródła” - od producenta. Producent palet, firma Drawex Sp. z o.o. Sp.k., posiada w sprzedaży palety kontenerowe, jednopłytowe, dwupłytowe, palety dla przemysłu chemicznego, a także inne. Wiedza, doświadczenie i specjalistyczne urządzenia pozwalają tworzyć produkty wytrzymałe i solidne. Warto dodać, że firma dba o środowisko naturalne, czego wyrazem jest korzystanie wyłącznie z drewna z Lasów Państwowych.

Opracowanie:
Sienica 13
tel. 94 361 72 70
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz