Materiał Partnera

Rodzaje masażu oraz ich charakterystyka

Rodzaje masażu oraz ich charakterystyka

W dzisiejszych czasach masaż jest popularną techniką leczenia wielu schorzeń, ale także relaksu. Oddając się w ręce doświadczonego masażysty, możesz mieć pewność, że już po jednym zabiegu, będziesz czuł się lepiej. Należy pamiętać jednak, że każda sesja powinna być poprzedzona konsultacją w celu ustalenia odpowiedniej techniki masażu i przede wszystkim efektu, jaki chce się uzyskać.

Najpopularniejsze rodzaje masażu klasycznego

Wybierając salon masażu, większość z nas zwraca uwagę na to, jakie są w nim oferowane usługi. Dobry masażysta, jak specjalistka z Gabinetu Masażu Sanitas pani Monika Ciba, powinien zapewnić przynajmniej kilka z tych najczęściej stosowanych, aby pomóc jak największej liczbie osób. Do najczęściej wykonywanych masaży zaliczane są:

  • masaż klasyczny: może być to masaż leczniczy czy odprężający lub każdy inny mający na celu polepszenie psychofizycznego stanu człowieka.
  • masaż leczniczy: mocno opiera się na technikach masażu klasycznego i zawiera się w kategorii masażu terapeutycznego, ma za zadanie wyleczyć wszelkie schorzenia.
  • masaż relaksacyjny: łączy dwa style masażu - klasyczny i energetyczny. Jak sama nazwa wskazuje, ma relaksować i pobudzać cały układ nerwowy do działania i zrównoważenia ciśnienia czy rytmu serca bądź krążenia do prawidłowego stanu.

Jakie inne rodzaje masażu jeszcze można wyróżnić?

Poza masażem klasyczny wyróżnia się wiele innych masaży, które cieszą się stale rosnącą popularnością:

  • masaż odchudzający: jego główny cel to rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej, bardzo pomaga w radzeniu sobie z problemowymi miejscami na ciele kobiety, czyli uda, biodra i pośladki.
  • masaż ujędrniający: jest dobrym sposobem na ujędrnienie ciała i pozbycie się tkanki tłuszczowej, napina i wygładza skórę, może pomóc ochronić się przed efektem luźnej skóry, która pozostaje po dużej utracie wagi.
  • masaż terapeutyczny: pomaga wyleczyć niektóre schorzenia, w trakcie jego trwania masażysta stosuje dodatkowe formy leczenia takie jak maści przeciwbólowe, środki rozgrzewające i przeciwzapalne. W skład masażu terapeutycznego zalicza się między innymi masaż leczniczy oraz masaż sportowy, akupresura, masaż kręgosłupa, masaż tybetański czy Shiatsu.

Decydując się na usługi masażysty, warto udać się najpierw na konsultację. Dzięki temu będziemy w stanie ocenić, czy dana osoba jest przygotowana merytorycznie, aby nam pomóc wybrać odpowiedni zabieg oraz sprawdzić warunki, w których je wykonuje. Wiadomo, że im większe dany specjalista ma doświadczenie, tym lepiej.

Opracowanie:
Grębów, Rynek 31
tel. 500 148 871
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz