Artykuł sponsorowany

Rodzaje i wykorzystanie opakowań wykonanych z tektury - firma Anmar

Rodzaje i wykorzystanie opakowań wykonanych z tektury - firma Anmar

Tekturowe opakowania, dostępne na przyklad w ofercie firmy Anmar, są w pełni biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska. W formie wielowarstwowej (falistej) mogą z powodzeniem zastępować tworzywa sztuczne, takie jak folia pęcherzykowa lub poduszki powietrzne. Ich skuteczność i funkcjonalność zależy przede wszystkim od ilości stosowanych warstw. Jakie typy tektury wyróżniamy i do czego są stosowane?

Czym jest tektura?

Jest to wyrób papierniczy, którego grubość może dochodzić nawet do kilku milimetrów. Materiał do jej stworzenia wytwarza się głównie z włókien ścieru drzewnego oraz makulatury. Bardzo często powstaje w wyniku recyklingu papieru, dlatego tekturę uważa się za jedna z najbardziej ekologicznych form pakowania. Wyrób powstaje poprzez specyficzne sklejenie kilku warstw masy papierniczej (jedna warstwa to pojedyncza fala umieszczona między dwiema warstwami gładkimi), dzięki czemu uzyskuje się materiał wyjątkowo odporny na uszkodzenia.

W obrębie tekturowych opakowań można wyróżnić trzy typy fali, które są powszechnie stosowane w celu nadania specyficznych właściwości opakowaniom. Jest to:

  • Fala B – od 2,5 do 3,0 mm, stosowana najczęściej w przypadku małych pudełek,

  • Fala C – 3,5 do 4,0 mm, stosowana w przypadku opakowań, które mają szczególnie chronić przed wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi. Działa podobnie do folii pęcherzykowej,

  • Fala E – 1,1 do 1,7 mm, przeznaczona do małych pudełek. Jest mocna i wytrzymała, jednak przyczynia się do nieco większego zużycia materiału.

To jeszcze nie koniec podziału tektury.

Jakie typy tektury można wyróżnić?

Rodzaje tektury dzieli się ze względu na ilość warstw, które występują w jednym arkuszu. Do najczęściej spotykanych, można zaliczyć przede wszystkim:

  • tekturę dwuwarstwową – składa się z jednej warstwy papieru oraz warstwy falowanej. Służy do zabezpieczania produktów w formie przekładki, rzadko kiedy stanowi indywidualne opakowanie,

  • tekturę trójwarstwową – występuje w bardzo szerokim zakresie gramatury. Stosuje się w niej wszystkie trzy rodzaje fali, w zależności od tego, jakich indywidualnych właściwości chcemy nadać. Powstaje poprzez umieszczenie warstwy falistej między dwiema płaskimi. Zazwyczaj przeznaczona do pudełek o standardowych wymiarach,

  • tektura cztero i pięciowarstwowa – najbardziej wytrzymała i odporna na rozerwanie oraz uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej wykorzystywana jako materiał na opakowania zbiorcze lub wielkogabarytowe. Najpopularniejsze układy fali w tekturze pięciowarstwowej to BC oraz EB.

Produkcją ekologicznych opakowań wykonanych z tektury 3, 4 i 5 warstwowej zajmuje się firma Anmar, mieszcząca się w Warszawie. Przedsiębiorstwo dba o najwyższą jakość surowca, przy jednoczesnym przykładaniu szczególnej uwagi do ochrony środowiska.

Firma Anmar produkuje opakowania i kartony z tektury falistej od 1983 roku. Jej oferta obejmuje zarówno opakowania jednostkowe, jak i zbiorcze, a także wyposażenie do kartonów i pudeł takie jak kratownice czy wkładki. Dodatkowo, przedsiębiorstwo oferuje transport własny na terenie Warszawy i okolic, z możliwością przewozu na paletach za pomocą windy. Klienci tej firmy mogą liczyć na rzetelne doradztwo w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz długotrwałą współpracę z firmą posiadającą ugruntowaną pozycję na rynku.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz