Artykuł sponsorowany

Rodzaje emblematów haftowanych

Rodzaje emblematów haftowanych

Emblematy haftowane są sposobem na trwałe i estetyczne zdobienie oraz znakowanie odzieży. Są wytwarzane techniką haftu maszynowego, zapewniającego wysoką jakość emblematów i szybki czas realizacji zamówienia. Często nazywa się je również naszywkami i mogą przyjmować postać oryginalnej grafiki bądź napisu. Czym się charakteryzują i w jaki sposób można wykorzystywać emblematy haftowane? Odpowiadamy w artykule!

Emblematy haftowane – charakterystyka

Emblematy haftowane, jak już wspomnieliśmy, to naszywki wykonywane w technologii haftu maszynowego (komputerowego). Do ich produkcji wykorzystuje się specjalną maszynę – hafciarkę, umożliwiającą wykonywanie emblematów, które wyróżniają się:

  • wysoką jakością wykonania,
  • dokładnym odwzorowaniem projektu,
  • odpornością na działanie detergentów używanych do prania,
  • trwałością barw mimo upływu czasu i działania czynników atmosferycznych.

Zastosowanie emblematów haftowanych - rodzaje emblematów

Emblematy haftowane są wykorzystywane w różnego rodzaju branżach. Znakowanie odzieży jest przydatne w przypadku:

  • funkcjonariuszy publicznych – policjanci, strażnicy miejscy czy strażacy każdego dnia noszą znakowane mundury. Naszywka wskazuje jednostkę, którą reprezentują oraz posiadany stopień służbowy,
  • pracowników firm ochroniarskich – haftowane naszywki pozwalają rozpoznać osoby, które zajmują się ochroną budynku, imprezy sportowej czy koncertu,
  • członków klubów sportowych, stowarzyszeń i fundacji – emblematy wzmacniają ich poczucie przynależności do grupy,
  • uczniów szkół i uniwersytetów – emblematy są wykorzystywane głównie przez szkoły prywatne. Mogą być naszywane na mundurek lub przytwierdzane na rzep,
  • firm i organizacji społecznych – naszywki pozwalają rozpoznać pracowników instytucji, a jednocześnie reklamować firmę, w której pracują.

Gdzie zamówić emblematy haftowane?

Wykonywaniem emblematów zajmują się firmy specjalizujące się w hafcie, takie jak Studio Haftu Artystycznego z Tarnobrzegu. Wykorzystuje nie tylko metodę haftu maszynowego. Specjalizuje się w hafcie ręcznym, wykonując hafty na sztandarach, proporczykach czy godłach. Swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych, jak również dużych instytucji i stowarzyszeń, potrzebujących emblematów dla swoich pracowników. Koszt realizacji zlecenia zależy od ilości kolorów nici, ilości ściegów, rodzaju materiału, na którym zostanie wykonany haft oraz wielkości zamówienia.

W celu uzyskania szczegółowych informacji, można stawić się w siedzibie firmy osobiście bądź skontaktować się ze Studiem Haftu Artystycznego telefonicznie lub mailowo. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz