Materiał Partnera

Renowacja mebli i antyków – co można odrestaurować?

Renowacja mebli i antyków – co można odrestaurować?

Meble o niepowtarzalnym charakterze mogą mieć sporą wartość nie tylko sentymentalną, jednak z upływem lat niszczeją, ulegają uszkodzeniom mechanicznym, tracą swój pierwotny blask. Warto w takim wypadku zlecić dobrej firmie zajmującej się renowacją mebli i antyków odrestaurowanie poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz. Jaki konkretnie jest zakres świadczonych usług i na czym one polegają?

Mebel jak nowy

Stare elementy wyposażenia wnętrz nierzadko pozostawiane są w piwnicach, na strychach czy w magazynach, gdzie niszczeją i tracą swój estetyczny wygląd. Drewniane krzesło czy stolik, które uległy uszkodzeniom i zmatowiały warto jednak odnowić – może się okazać, że stanowią nie tylko doskonałe uzupełnienie aranżacji konkretnego pomieszczenia, ale też wzrosła ich wartość. Firma Jarosława Kosowskiego zajmująca się antykami i renowacją mebli jest w stanie odrestaurować każdy element wyposażenia – za pomocą odpowiednich środków specjaliści przywrócą im doskonały wygląd. Należy jednak pamiętać, że tego typu prace należy zlecić jedynie profesjonalistom – drewno, które jest najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji mebli, jest wymagające, a wszelkie czynności związane z jego renowacją muszą być wykonane precyzyjnie i umiejętnie. Jeżeli na dany element zostanie położonych zbyt dużo warstw lakieru, to efekt może być odwrotny do zamierzonego. W rezultacie matowa powłoka stanie się błyszcząca, a element wyposażenia będzie wizualnie różnił się od oryginału.

Trudne prace

W ramach wykonywanych czynności specjaliści od renowacji mebli z drewna przystępują do niezwykle dokładnego wyszlifowania i odpylenia powierzchni. Nierzadko konieczne jest dodatkowo naniesienie preparatu gruntującego, co pozwoli na uzyskanie lepszych efektów podczas lakierowania czy impregnowania. Szereg skomplikowanych prac musi być zrealizowany niezwykle precyzyjnie, rzetelnie i z ogromną dbałością o szczegóły. Dotyczy to również antyków – w tym wypadku konieczna jest odpowiednia wiedza o pochodzeniu elementu, jego pierwotnym wyglądzie i zastosowanych materiałach oraz technikach produkcji. Warto wiedzieć, że fachowcy zajmujący się kompleksowym odrestaurowaniem mebli są także w stanie zająć się meblami tapicerowanymi. Są to zazwyczaj kanapy, fotele czy krzesła, których obicia wymagają renowacji. Tego typu prace są zatem bardzo wymagające – odpowiednie kwalifikacje, zaplecze techniczne oraz umiejętności pozwalają jednak w pełni odrestaurować każdy mebel, w tym również antyk. Pozwala to cieszyć się jego atrakcyjnym, świeżym wyglądem nawet po wielu latach.

Opracowanie:
Warszawa, al. Komandosów 29
tel. 783 991 321
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz