Materiał Partnera

Remont ścian wewnętrznych – czy tylko malowanie i tapetowanie?

Remont ścian wewnętrznych – czy tylko malowanie i tapetowanie?
Estetyczne wykończenie ścian wewnętrznych wymaga przede wszystkim odpowiedniego planowania. Szczególnie jeżeli chodzi o dobór materiałów budowlanych oraz ekipy remontowej. Choć odświeżenie wyglądu ścian zazwyczaj kojarzy się z malowaniem lub tapetowaniem, wszyscy ci, którym zależy na oryginalności, powinni zwrócić swoją uwagę na nowoczesne tynki ozdobne. Co konkretnie warto o nich wiedzieć i który z nich sprawi się najlepiej?

Charakterystyka tynków cementowo-wapiennych

Współcześni producenci wykończeniowych materiałów budowlanych dają swoim klientom wręcz niezliczoną ilość możliwości w zakresie asortymentu. Wśród tych rozwiązań wyjątkowo atrakcyjnie prezentują się tynki cementowo-wapienne. Dlaczego? Otóż dlatego charakteryzują się bardzo pożądanymi przez inwestorów właściwościami chemicznymi i fizycznymi. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, iż mamy tutaj do czynienia z tynkami paroprzepuszczalnymi, czyli prościej rzecz ujmując, oddychającymi. Sprawia to, iż doskonale sprawdzą się nie tylko w pokojach dziennych takich jak salony, czy sypialnie, ale także w pomieszczeniach o okresowo lub stale podniesionej wilgotności.

Tynki cementowo-wapienne gwarantują także doskonałą przyczepność do powierzchni, co sprawia, że ich montaż może zostać przeprowadzony znacznie sprawniej. Stosować można je zarówno na powierzchniach chłonnych takich jak beton komórkowy, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyozdobiły surowe mury wykonane z elementów ceramicznych. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Tynki wewnętrzne a kwestia estetyki

Wysokiej jakości tynk może nadać wnętrzu absolutnie unikalnego charakteru. Niemniej jednak nie mamy tutaj do czynienia z produktem barwionym. Choć tynki wewnętrzne, szczególnie te zatarte na gładko, jak najbardziej mogą stanowić warstwę ostateczną, to nie należy zapominać o tym, iż aby osiągnąć zjawiskowe efekty, powierzchnię tę trzeba także pomalować.

Dobrze sprawdzą się tutaj farby silikonowe i akrylowe. W przeciwieństwie do malowania i tapetowania, czyli zadań, których z lepszym lub gorszym skutkiem możemy spróbować podjąć się samodzielnie, nakładanie tynku jest z technicznego punktu widzenia sprawą znacznie trudniejszą. Najwyższą jakość usług są w stanie zagwarantować wyróżniający się wykonawcy, do których zalicza się firma Nikola Robert Gęsicki. Dla usprawnienia całego procesu dekoracyjne tynki wewnętrzne mogą być zakładane zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Wszystko po to, aby remont nie musiał kojarzyć się klientom jedynie negatywnie.

Opracowanie:
Sejny, Wojska Polskiego 17 lok. 5
tel. 533 850 536
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz