Materiał Partnera

Przydatne akcesoria do wnętrz salonowych

Przydatne akcesoria do wnętrz salonowych

Salon to miejsce przeznaczone do odpoczynku i najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w każdym domu. Nie oznacza to jednak, że urządzając salon, należy ograniczać się wyłącznie do sprzętów wypoczynkowych i ozdób. Wprost przeciwnie, również w tej przestrzeni relaksu z pewnością przyda się kilka praktycznych akcesoriów, które jednocześnie mogą – a nawet powinny – cieszyć oczy.

Strefa gościnna w salonie

Choć dla wielu osób cały wystrój salonu mógłby ograniczać się do kina domowego, jeżeli gospodarzowi zależy na prowadzeniu życia towarzyskiego, dobrym pomysłem będzie wygospodarowanie miejsca do przyjmowania gości. W zależności od tego, czy planujesz organizować kolacje dla dużej grupy znajomych, czy raczej spotykać się z przyjaciółmi pojedynczo przy popołudniowej kawie, masz do wyboru różne możliwości aranżacji. W pierwszym przypadku w salonie warto poszukać miejsca dla dużego stołu, w drugim wystarczający będzie mały stolik kawowy lub ława.

Bez względu na to, czy zapraszamy gości do wystawnego stołu, czy zasiadamy przy kameralnym stoliku, warto zadbać o schludny, elegancki wygląd otoczenia. Na blacie powinien znaleźć się wyprasowany obrus lub serweta, a potrawy należy serwować w naczyniach z jednego kompletu. Porcelanowy serwis obiadowo-kawowy, karafki do nalewek i kryształowe kieliszki do wina będą dodatkowo zdobić salon, jeśli na co dzień będziesz przechowywać je w szklanej witrynce.

Jeśli chcesz zrobić możliwie najlepsze wrażenie, postaraj się, by stół wyglądał profesjonalnie. Ciasta serwuj na paterze, dopasowanej do całego kompletu, a jeżeli na stole mają pojawić się cukierki, przesyp je do prawdziwej bombonierki. Koniecznie pamiętaj też o serwetniku.

Budujemy nastrój w salonie

Sposób przygotowania poczęstunku bez wątpienia ma olbrzymi wpływ na odbiór twoich starań przez gości, jednak dobrze będzie zadbać o całe wnętrze. Istotny będzie więc zarówno wybór mebli i tekstyliów, ale także elementów dekoracyjnych. To właśnie detale zadecydują o atmosferze, jaka będzie panowała we wnętrzu – podpowiada nasz rozmówca ze sklepu internetowego Porcelana24.pl.

Na komodzie, kredensie lub kominku z pewnością uda ci się wygospodarować przestrzeń na rozmaite ozdoby. Do twojej dyspozycji są najróżniejsze dodatki, pamiętaj jednak, że również przy doborze bibelotów warto być konsekwentnym. Urządzając salon w stylu klasycznym, warto wziąć pod uwagę wybór np. galanterii posrebrzanej lub mosiężnej. Jeśli lubisz cięte kwiaty, koniecznie zadbaj o odpowiedni wazon. Pożądanym elementem wystroju salonów są też świeczniki – delikatny płomień świec doda uroku wnętrzu zwłaszcza w długie zimowe wieczory. Sięgając po świece zapachowe, dodatkowo wypełnisz przestrzeń wyjątkowym aromatem.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz