Artykuł sponsorowany

Przewierty sterowane - na czym polegają i jakie mają zalety?

Przewierty sterowane - na czym polegają i jakie mają zalety?
Układanie instalacji podziemnych jest niezbędne, kiedy chcemy, aby dany teren zaopatrzony był w takie media jak prąd, woda, ogrzewanie czy Internet. Instalacje podziemne niezbędne są również wtedy, gdy chcemy odprowadzić nieczystości. Jak się okazuje, ułożenie tego typu instalacji nie należy do najprostszych zadań. Do przeszkód zalicza się problematyczne ukształtowanie danego terenu oraz wszelkie restrykcje związane z ochroną krajobrazu. Przeczytaj ten artykuł a dowiesz się, jakie są metody bezwykopowego układania instalacji.

Przewierty sterowane - co to jest i na czym to polega?

Przewierty, zwane horyzontalnymi, często muszą być wykonywane pod drogami. Muszą one się odbyć w taki sposób, aby nie naruszyć konstrukcji i struktur przyrodniczych. Tego typu usługi świadczą profesjonalne firmy, takie jak Krecik, które specjalizują się w przewiertach bezwykopowych. W tym celu wykorzystuje się wspomniane już przewierty sterowane.

Aby lepiej zrozumieć, na czym polega cały ten proces, znacznie uproszczając, można go podzielić na trzy niezmienne etapy. Na początek wykonuje się wąski przewiert. Jego celem jest sprawdzenie, czy droga, wzdłuż której ma przebiegać instalacja, została wytyczona w sposób poprawny, tym samym nie naruszając wszelkich zasad. Drugi etap dotyczy rozwiercenia otworu i poszerzenia jego średnicy. Przy etapie trzecim, szczególną uwagę skupia się na przeciągnięciu rury.

Układając instalację za pomocą przewiertów sterowanych, możemy wykonać ten proces bardzo sprawnie i niewielkim kosztem. Przewierty sterowane mają również dobry wpływ na środowisko, bowiem nie naruszają jego naturalnej struktury.

Horyzontalne przewierty kierunkowe

Firmy zajmujące się świadczeniem usług w zakresie wykonywania horyzontalnych przewiertów sterowanych, realizują poziome przewierty sterowane. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim podczas układania podziemnych instalacji. Ważne jest to, że w pobliżu mogą znajdować się inne instalacje, a średnica rur odpowiada wszelkim wymogom na konkretnych obszarach.

Proces wiercenia nie jest długi, a pracownicy skupiają się, by na bieżąco obserwować, co dzieje się pod gruntem. W tym celu używa się sondy. Podczas sterowania zwraca się szczelną uwagę na odpowiednie ustawienie posuwu, obrotu oraz głowicy.

Wielkość otworu warunkują zwykle warunki geologiczne oraz długość danego przewiertu. Horyzontalne przewierty kierunkowe można wykonywać nawet w obecności torów tramwajowych lub kolejowych i tam, gdzie znajdują się wszelkie sieci wodociągów czy linii energetycznych.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz