Materiał Partnera

Przedmioty niezbędne przy opiece nad seniorem

Przedmioty niezbędne przy opiece nad seniorem

Opieka nad osobami starszymi oraz ich życie codzienne byłyby znacznie utrudnione, gdyby nie szereg preparatów i przedmiotów, które można zakupić w wyspecjalizowanych sklepach medycznych. Dobór konkretnych zależy jednak przede wszystkim od dolegliwości z jakimi zmaga się senior, a także z trudnościami z jakimi musi mierzyć się każdego dnia. Które środki są użytkowane najczęściej?

Materac przeciwodleżynowy

Materace przeciwodleżynowe dedykowane są osobom, które ze względu na zdrowie są unieruchomione i przebywają w pozycji leżącej. Pozwalają one zapobiegać bolesnym ranom spowodowanym bardzo dużym naciskiem na dane części ciała, które najczęściej pojawiają się na styku kości oraz podłoża, czyli w obrębie kości ogonowej, pięt, bioder oraz łopatek. Czynią to dzięki tzw. technice zmiennociśnieniowej naprzemiennie uciskającej tkanki skórne, co pobudza krążenie krwi oraz uśmierza ból.

Maści przeciwodleżynowe

Jak przyznaje Dorota Kuś ze sklepu dla seniora OPIEKA24, nawet najlepszy materac przeciwodleżynowy może być niewystarczający, jeśli nie zostanie połączony z dobrymi preparatami aplikowanymi bezpośrednio na ciało. Najczęstszym problemem osób długo przebywających w pozycji leżącej jest nadmierne wysuszenie skóry, przez które ciało staje się bardziej podatne na powstawanie bolesnych otarć. W celu zapobiegania ich pojawianiu się, warto stosować maści na bazie tlenku cynku, która mają właściwości antyseptyczne, a także pomagają w łagodzeniu stanów zapalnych oraz w regenerowaniu się skóry.

Czepki do mycia włosów

Kolejnym przedmiotem, który pomaga w opiece nad seniorem, są czepki przeznaczone do mycia włosów, bez konieczności opuszczania łóżka i stosowania wody. Tego typu produkty wystarczy nałożyć na głowę, delikatnie wmasować w skórę, a następnie wyczesać włosy zgodnie z życzeniem seniora. Po użyciu czepek należy wyrzucić do kosza.

Skarpetki zdrowotne

Stopy to ta część naszego ciała, która jest bardzo podatna na powstawanie opuchlizny. W jej łagodzeniu pomagają specjalne, bezuciskowe skarpety, które ograniczają pojawianie się żylaków i likwidują dyskomfort związany z noszeniem. Aby zapewnić maksymalny komfort, powinny być wykonane z delikatnego i przewiewnego materiału, np. bawełny.

Te oraz inne przedmioty takie jak pieluchomajtki, pampersy, podkłady na łóżko, nakładki na haluksy i obuwie medyczne, można zakupić w dobrych sklepach medycznych, w których oferta szyta jest na miarę potrzeb osób starszych. Sprzedawane w nich produkty powinny być jednak nie tylko dobrej jakości, ale także w atrakcyjnej cenie.

Opracowanie:
Chrzanów, Kolonia Rospontowa 11 lok. 1
tel. 787 151 478
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz