Artykuł sponsorowany

Prywatny detektyw. Kiedy może okazać się pomocny?

Prywatny detektyw. Kiedy może okazać się pomocny?

Skorzystanie z usługi prywatnego detektywa może pomóc osobom prywatnym i przedsiębiorcom. Najczęściej do agencji zgłaszają się osoby szukające rozwiązania problemów związanych z alimentami, rozwodem, spadkiem lub nieuczciwą konkurencją. Prywatny detektyw może dyskretnie zebrać dowody, a następnie przeanalizować materiał. Sprawdź, kiedy warto go zatrudnić.

Świadczenie szeroko rozumianej pomocy osobom prywatnym i przedsiębiorcom oraz rozwiązywanie problemów to główne zadania agencji detektywistycznych. Pracujący w nich specjaliści posługując się licencją i korzystając ze swoich umiejętności, zbierają dowody, ujawniają podsłuchy, sprawdzają przeszłość firm oraz intencje kontrahentów. Ich pomoc może okazać się niezbędna przed podjęciem ważnej, życiowej decyzji.

W życiu prywatnym

Kiedy rozwiązanie problemów lub tajemnic między partnerami czy pozostałymi członkami rodziny jest niemożliwe bez pomocy osoby z zewnątrz, warto zatrudnić detektywa. Biuro Detektywistyczne DETCOM zajmuje się m.in.:

  • pomocą, doradztwem i konsultacjami prawnymi w sprawach rozwodowych, alimentacyjnych czy spadkowych,
  • poszukiwaniem osób zaginionych i ustalaniem miejsca ich pobytu,
  • badaniami DNA,
  • ustalaniem źródeł dochodu,
  • ujawnianiem podsłuchów i innych metod nielegalnej inwigilacji,
  • zbieraniem i analizą dowodów, które mają posłużyć jako materiał w sądzie.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy problem, z którym się borykasz nadaje się dla detektywa, skontaktuj się z wybraną agencją. Pamiętaj, że detektyw, który będzie prowadził Twoją sprawę zobligowany jest do ochrony Twoich danych, a także całkowitej poufności.

W biznesie

Nie tylko konflikty i tajemnice rodzinne są powodem zatrudnienia detektywa. Na współpracę z agencją często decydują się również firmy, którym zależy na sprawdzeniu wiarygodności kredytobiorcy, wykryciu nielegalnego wykorzystywania znaków towarowych czy zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Zakres działań detektywa w firmie jest znacznie większy i może obejmować także ocenę zasadności wypłaty odszkodowania czy poszukiwanie ukrywających się dłużników.

Na mocy posiadanych uprawnień, które potwierdza zdobyta licencja i wpis do rejestru działalności MSWiA, detektyw może zebrać i przeanalizować dane. Zazwyczaj ten etap poprzedzają długie i cierpliwe obserwacje prowadzone zgodnie z zapisami Kodeksu Etyki Detektywa oraz Ustawą o Usługach Detektywistycznych z dnia 6 VII 2001. Działalność agencji regulują przepisy polskiego prawa, a celem ich pracy jest pomoc klientom w udowodnieniu przed sądem swoich racji i poparcie ich dowodami.

Oceń artykuł (2)
4.5
Komentarze
Dodaj komentarz