Materiał Partnera

Projektowanie ogrodów, czyli jak stworzyć nasz własny zielony kąt?

Projektowanie ogrodów, czyli jak stworzyć nasz własny zielony kąt?

Inwestowanie w otoczenie domu jest nie mniej ważne niż wyposażenie jego wnętrza. Usługi takie jak projektowanie ogrodów oraz ich pielęgnacja stale się rozwijają i dają zainteresowanym osobom coraz więcej wariantów urządzenia przestrzeni przed domem. Jej odpowiednie zagospodarowanie umożliwia odpoczynek od domowych obowiązków w naturalnej scenerii, a naszym dzieciom bezpieczne miejsce do zabawy i relaks podczas  nauki.

Krok po kroku

Ogród to pewnego rodzaju struktura architektoniczna, która musi być przemyślana. Służy do zagospodarowania przestrzeni i ma stać się jej naturalną częścią. Do jego budowy potrzebny jest więc projekt, który wykonuje firma świadcząca usługi ogrodnicze. Szczegółowe wyposażenie terenu zielonego zależy oczywiście od klienta, a dokładnie od planowanego budżetu, wielkości przeznaczonego terenu, czasu, który będzie mógł przeznaczyć na dalsze utrzymanie ogrodu, a często także od stylu i kolorystyki domu. Szczegóły trzeba natomiast uzgodnić z firmą wykonującą nasze zlecenie. Zakładanie ogrodu, czyli realizacja projektu, wiąże się z wieloma pracami, którymi zajmują się wykwalifikowani specjaliści, posiadający odpowiedni sprzęt. Na początku trzeba oczywiście wyrównać teren i usunąć niepożądaną roślinność. Czasami potrzebna jest wycinka drzew. Następnie usuwa się zanieczyszczenia, usypuje skarpy, buduje ścieżki. Na powstanie ogrodu trzeba więc przeznaczyć niemałą ilość czasu. Staje się on swego rodzaju wizytówką domu, jego dopełnieniem, dlatego ważne jest, aby był uporządkowany i bezpieczny.

Najważniejsi bohaterowie – rośliny ogrodowe

Przed ich wyborem należy zastanowić się, ile czasu i chęci będziemy mieli na pielęgnację ogrodu. Jak tłumaczą specjaliści z firmy Usługi ogrodnicze "Gardenus" S.C., podstawą pięknie prezentujących się roślin jest gęsty i równo skoszony trawnik. Najlepszym czasem na jego wysiew jest kwiecień, maj oraz wrzesień, czyli miesiące o umiarkowanej temperaturze. Słońce może bowiem spalić młody trawnik. Po wyborze kwiatów, krzewów lub drzew musimy pamiętać, że konieczne będzie odpowiednie utrzymanie ogrodu. Przycinka drzew oraz formowanie krzewów pozwalają na pozostawienie roślin w dobrej kondycji oraz zachowanie ich walorów ozdobnych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz