Materiał Partnera

Profesjonalny transport sprzętów RTV i AGD

Profesjonalny transport sprzętów RTV i AGD

Nie każda firma transportowa jest godna naszej uwagi przy zagranicznym lub krajowym transporcie sprzętów RTV i AGD. Tylko specjalistyczne podmioty, są bowiem w stanie zapewnić nam 100% bezpieczeństwo urządzeń, w tym odpowiednie ubezpieczenie, na wypadek ich zniszczenia w transporcie. Jeśli zatem prowadzisz firmę serwisową, planujesz przeprowadzkę biura, lub chcesz wysłać komputer do innego miasta Polski, przede wszystkim wybierz dobrego przewoźnika!

W poszukiwaniu dobrego przewoźnika…

Pomimo tego, że na polskim rynku działa wiele firm transportowych, które zapewnią bezpieczny transport urządzeń RTV i AGD, nigdy nie podejmuj współpracy z przedsiębiorstwami o niesprawdzonej/niejawnej opinii. Warto przede wszystkim sprawdzać zatem opinie w Internecie, czy nawet prosić danego przewoźnika o okazanie referencji. Ważne jest weryfikować – najczęściej przy dłuższej współpracy – dokumenty przeglądów warsztatowych pojazdów transportowych, czy też polis ubezpieczeniowych. Da nam to gwarancję pełnego bezpieczeństwa. Pytaj zawsze przed wykonaniem zlecenia, o metodologię pracy przewozowej towarów AGD i RTV. Nowoczesne techniki wykorzystują bowiem tylko najlepsze firmy. Za taką można uznać przedsiębiorstwo Elektryk Radosław Król.

System pakowania

System pakowania sprzętów RTV i AGD, ma olbrzymie znacznie przy jego transporcie. Warto przy tym wiedzieć, że dla każdego urządzenia może być stosowana inna metoda. Dla przykładu laptopy przewożone są w specjalnych, certyfikowanych kartonach, wyposażonych w swoim wnętrzu w idealnie wyprofilowane, naciągnięte i trwałe folie, w które wsuwa się urządzenie elektroniczne. To jest zabezpieczone przed drganiami, czy nawet upadkiem opakowania! Pralki zaś, czy kuchenki gazowe, w zależności od dystansu można zabezpieczać metodą bez wykorzystania kartonu. Jest to wykorzystywane głównie przy przeprowadzkach. To wtedy krawędzie i inne wystające elementy, są zabezpieczane gumowymi osłonami, a następnie całość specjalnymi piankami, czy styropianami. Istotne jest również dokładne owinięcie folią transportową.

Logistyka załadunku

Nie tylko systemy pakowania są ważne przy transporcie sprzętów RTV i AGD. Istotne jest również stosowanie nowoczesnych procedur załadunku. Mowa o sposobach układania opakowań w luku, czy też o zabezpieczeniu danych urządzeń przed drganiami, czy też przez przewróceniem się podczas jazdy. Stosowane są między innymi specjalne taśmy, a nawet montowane „regały”. Technik logistyki załadunku AGD i RTV, jest wiele, ale najważniejsze jest to, aby były one stosowane. Wiele firm transportowych, bagatelizuje sprawę, borykając się później z reklamacjami swoich klientów.

 

Opracowanie:
Rejowiec Fabryczny, Chełmska 23
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz