Materiał Partnera

Profesjonalny transport materiałów sypkich

Profesjonalny transport materiałów sypkich

Przewożenie sypkich materiałów nie należy do czynności prostych. Transport ładunku o takiej strukturze wymaga od przewoźnika przede wszystkim nowoczesnych i bezpiecznych pojazdów przystosowanych do przewozu tego typu towarów. Firma transportowa musi też posiadać niezbędne certyfikaty i pozwolenia, świadczące o profesjonalizmie i rzetelnym świadczeniu usług. Jakie konkretnie materiały sypkie można przewieźć i w jaki sposób?

Zboża i pasze

Jednym z najczęstszych materiałów sypkich przewożonych przez firmy transportowe są różnego rodzaju zboża. Są one najczęściej wykorzystywane jako surowiec do wytwarzania poszczególnych produktów spożywczych, dlatego niezwykle ważne jest ich odpowiednie przechowywanie i zabezpieczenie na czas transportu. Podobnie wygląda przewóz pasz, które przeznaczone są m.in. do karmienia zwierząt hodowlanych. Ich transportowanie wymaga przestrzegania restrykcyjnych wymogów: oprócz licencji na zarobkowy przewóz drogowy rzeczy i ubezpieczenia OC przewoźnika – przedsiębiorca musi wypełnić też niezbędny wniosek zgłoszeniowy, dzięki któremu uzyskać można rejestrację lub zatwierdzenie w Powiatowym Inspektoracie Weterynaryjnym. Kompletną dokumentację upoważniającą do przewozu pasz i surowców do ich produkcji uzupełnia certyfikat GMP + B4 – jego zdobycie świadczy o wysokich kompetencjach firmy. Niezbędne wymagania spełnia Mariusz Bzdek Transport – przedsiębiorstwo świadczące usługi transportowe na najwyższym poziomie. Zboża i pasze nie są jednak jedynymi materiałami sypkimi, których transport wymaga profesjonalizmu i specjalnych kwalifikacji.

Materiały budowlane

Stosowane m.in. do budowy dróg szutrowych lub produkcji zapraw i betonów kruszywo jest jednym z najpopularniejszych ładunków sypkich przewożonych za pomocą specjalistycznych pojazdów ciężarowych. Materiał ten jest rozdrobniony, przez co jego przewożenie wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, podobnie jak w przypadku pasz czy zbóż. Renomowane firmy transportowe podejmują się także przewozu piasków technicznych i szklarskich. Są one wykorzystywane do produkcji wysokiej jakości betonu cementowego, nierzadko używa się ich też do wytwarzania warstw mineralno-asfaltowych. Przydają się przy pracach związanych z układaniem nawierzchni z kostki kamiennej i betonowej – piasek stanowi doskonałą podsypkę. Ze względu na wykorzystanie w niezwykle wymagającej branży budowlanej ładunki takie muszą być terminowo przetransportowane w miejsce wskazane przez klienta. Warto więc skorzystać z usług renomowanej, doświadczonej firmy transportowej, która zatrudnia wykwalifikowanych kierowców i jest w stanie przewieźć materiały sypkie bezpiecznie i na czas dzięki nowoczesnemu taborowi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz