Materiał Partnera

Profesjonalne projektowanie mebli

Profesjonalne projektowanie mebli

Jeszcze kilka lat temu w Polsce projektowane meble, uwzględniały głównie wyroby łazienkowe i kuchenne na wymiar, w celu idealnego dopasowania szaf do geometrii pomieszczenia. Dzisiaj klienci profesjonalnych pracowni meblarskich oczekują znacznie więcej. Wiele zamówień dotyczy bowiem wysokich jakościowo, solidnych i designerskich mebli pokojowych i użytkowych. Dowiedz się, jak wygląda proces produkowania indywidualnych produktów meblowych.

Etap przygotowawczy

Pierwszym etapem w projektowaniu mebli jest określenie razem z klientem jego oczekiwań. Uwzględniane są przede wszystkim parametry techniczne wyrobów, a także dane dotyczące pomieszczeń, w których będą one montowane. Istotne są zatem: jakość i gatunek materiału budulcowego mebli, ich styl, sposób otwierania szafek, wszystkie wymiary, elementy zdobnicze, a także wielkość pomieszczenia, ilość światła słonecznego w danym wnętrzu, czy nawet kolory ścian i rodzaje wykończenia sufitów, czy podłóg. Precyzją projektową wyróżnia się między innymi firma producencka Jega Meble, która oferuje meble kuchenne nowoczesne, klasyczne i tradycyjne, a także meble pokojowe, łazienkowe oraz użytkowe.

Projektowanie mebli i ich wykonawstwo

Etap projektowania mebli jest bardzo złożony i zakłada przygotowanie między innymi wizualizacji rysunkowych, technicznych, a także komputerowych – to one mają służyć za dokument akceptacyjny dla klienta, który będzie mógł zgłosić również swoje zastrzeżenia. Samo wykonawstwo mebli na specjalne zamówienia, przeprowadzane jest przez najlepsze pracownie meblarskie w nowoczesnych parkach maszynowych stolarskich. Warto jednak wiedzieć, że wiele elementów wykonywanych jest metodą ręczną, dzięki czemu osiąga się precyzję, co do jednego milimetra, niepowtarzalny efekt wizualny, a także wieloletnią trwałość wyrobów.

Montaż w domu klienta

Najlepsze pracownie meblarskie oprócz wykonawstwa mebli są w stanie zagwarantować ich bezpiecznych transport do domu klienta, a także montaż w pomieszczeniach. Szczególnie ważne jest to w przypadku wyrobów przygotowywanych na wymiar. Mowa głównie o szafach kuchennych i łazienkowych, które muszą idealnie harmonizować się z układem danego pomieszczenia, a także ze wszystkimi systemami, które w nim są zainstalowane – sieć elektryczna, sieć wodno-kanalizacyjna, wentylacja, oświetlenie. Warto przy tym również wiedzieć, że pracownicy dobrych firm projektowo-monterskich z branży meblarskiej, będą w stanie również zamontować w meblach umywalki, zlewy, czy też sprzęt AGD – piekarniki, lodówki, zmywarki, czy mikrofalówki.

Opracowanie:
Oleśnica, Daszyńskiego 9b lok. 4
tel. 782 439 732
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz