Artykuł sponsorowany

Profesjonalne czujniki temperatury – jakie są ich rodzaje?

Profesjonalne czujniki temperatury – jakie są ich rodzaje?
Różnego rodzaju procesy produkcyjne mogą zostać wykonane jedynie w określonej temperaturze. Istnieje zatem bardzo wyraźna potrzeba zapewnienia przedsiębiorcom profesjonalnych urządzeń, dzięki którym będzie można ją określić z niespotykaną dotąd precyzją. Doskonałym rozwiązaniem są tutaj specjalistycznie zaprojektowane czujniki temperatury. Co warto o nich wiedzieć i co konkretnie w tym zakresie oferują najbardziej wyróżniający się producenci?

Czujniki temperatury – rodzaje

Współcześnie produkowane czujniki temperatury można zasadniczo podzielić na dwa typy. O czym konkretnie mowa? Podziału czujników temperatury dokonuje się przede wszystkim ze względu na rodzaj elementu pomiarowego. Wyróżniamy czujniki temperatury rezystancyjne oraz termoelektryczne. Czym się charakteryzują? W pierwszej kategorii znajdują się czujniki, w których element pomiarowy zmienia rezystancję wraz ze zmianą temperatury. Cechą charakterystyczną tego typu czujników jest to, że są one uznawane na najdokładniejsze.

Ciekawostką może wydać się fakt, iż mogą one wydajnie pracować w zakresie temperatur od -196 do +600 stopni Celsjusza, co znacznie zwiększa uniwersalność ich zastosowania. Jeżeli zaś chodzi o czujniki termoelektryczne, to są to czujniki, których element pomiarowy wytwarza napięcie proporcjonalne do zmiany temperatury. Ich zakres pracy oscyluje w zakresie od -200 do aż 1700 stopni Celsjusza. W jaki sposób można podzielić jeszcze czujniki temperatury?

Czujniki temperatury – podział szczegółowy

Czujniki temperatury można podzielić jeszcze ze względu na ich cechy fizyczne, które decydują o tym, gdzie konkretnie powinno się zamontować dany czujnik. Mowa tu o przede wszystkim o podziale ze względu na sposób podłączenia. Znajdziemy tu czujniki temperatury przewodowe oraz głowicowe. Następy podział dokonywany jest ze względu na konstrukcję. Tu wyróżnia się m.in. czujniki rurkowe, płaszczowe i te ze specjalną osłoną. W grupie podzielonej ze względu na sposób mocowania odnajdziemy czujniki przykręcane, wbijane, żłobkowe oraz bagnetowe. Urządzenia pomiarowe podzielić można także ze względu na miejsce zastosowania i tutaj odnaleźć można czujniki do betonu, czy metali ciekłych.

W razie wątpliwości co do tego, jaki czujnik wybrać, aby uniknąć błędów na etapie zakupu, warto skorzystać z porady profesjonalistów, do których zdecydowanie zalicza się firma Ampero Thermo-Est. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć tu nie tylko na miłą atmosferę współpracy, ale także na indywidualne podejście do każdego ze zleceń, a także bardzo atrakcyjne ceny.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz