Materiał Partnera

Profesjonalna aparatura pomiarowa – analizy chemiczne

Profesjonalna aparatura pomiarowa – analizy chemiczne

Specjalistyczna aparatura pomiarowa jest wymagana w wielu ośrodkach laboratoryjnych, a także w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej. Korzystają z niej również podmioty zajmujące się ochroną środowiska i te mające styczność z chemią. Warto wiedzieć, że aparaturę pomiarową można podzielić na sprzęt mierzący wielkości nieelektryczne, a także te dokonujące pomiarów różnych wielkości fizycznych i chemicznych.

Dystrybucja aparatury analitycznej

Warto wiedzieć, że specjalistyczna aparatura analityczna, a także pomiarowa musi być skonstruowana wedle wielu restrykcyjnych przepisów oraz musi posiadać odpowiednie wymagania jakościowe. Urządzenia takie przechodzą szereg testów, które są potwierdzone certyfikatami. W przypadku klientów instytucjonalnych, a także indywidualnych bardzo ważny jest dobór dystrybutora i producenta. Najlepsi z nich, tacy jak AnCh Sp. z o.o. Analizy chemiczne są w stanie zaproponować najnowocześniejsze rozwiązania, dobrać odpowiednie przyrządy spersonalizowane dla działań danej branży, a także zaproponować stałą współpracę w ramach błyskawicznego serwisu sprzętu analitycznego. Warto wiedzieć, że tego typu podmioty współpracują z krajowymi oraz zagranicznymi koncernami związanymi z analizami chemicznymi takimi jak CECIL, Teknokroma, Ally Tecg, czy AC Analytical Controls by PAC – taka kooperacja związana z produktami jest wyznacznikiem renomy dystrybutora. Jeśli chodzi o analizy chemiczne, to bardzo pożądane są precyzyjne urządzenia zwane chromatografami gazowymi.

Analizy chemiczne – chromatograf gazowy

Do celów laboratoryjnych związanych z różnymi branżami – np. kosmetyczną, petrochemiczną, spożywczą – potrzebne są urządzenia takie jak analizatory całkowitego węgla organicznego, czy też chromatografy gazowe i cieczowe. To właśnie proces chromatografii gazowej jest tak szeroko wykorzystywany w różnych dziedzinach naukowych i gospodarczych: w kryminalistyce, w przemyśle petrochemicznym, w działaniach ochrony środowiska, czy też przy kontrolach antydopingowych w sporcie. Analiza ta ma na celu szybką ocenę złożonych mieszanin związków chemicznych, między innymi pod kątem ich czystości i jakości – najczęściej wykorzystuje się niewielkie ilości analizowanej substancji (0,01 µl do 100 µl). Już samo wykorzystanie branżowe wskazuje na konieczność ogromnej wydajności i precyzyjności sprzętu analitycznego. Podstawowymi elementami takich urządzeń jak chromatograf gazowy : układ dozowania próbki (np. nastrzykowy) termostatowany piec, detektor, rejestrator, kolumna chromatograficzna. Najnowsze urządzenia są również wyposażone w cyfrowe kontrolery przepływu gazu nośnego oraz tak skonstruowane, aby zmniejszały koszt analiz chemicznych oraz były przyjazne środowisku

Opracowanie:
Warszawa, Białobrzeska 28 lok. 48
tel. 22 658 18 78
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz