Materiał Partnera

Produkcja palet – kilka przydatnych informacji

Produkcja palet – kilka przydatnych informacji

Palety to jeden z najbardziej uniwersalnych oraz szeroko stosowanych elementów używanych w szeroko pojętym transporcie. Stosowane są w niemal każdym kraju i spotkać je można na całym świecie. Zastąpiły wszystkie inne elementy transportowe, takie jak chociażby skrzynki czy beczki. Metoda transportu za pomocą palet jest przede wszystkim wygodna, skuteczna i bezpieczna. Nie zanosi się na to, by miały one szybko odejść w zapomnienie. Palety są produkowane przez cały czas.

Sytuacja na rynku produkcji palet

Stosowane szeroko w transporcie palety zna chyba każdy. Ich szeroka, plaska, stabilna i trwała konstrukcja jest nierozerwalnie związana z przewozem towarów. Chociaż palety można wykonywać z wielu tworzyw, takich jak chociażby metal czy plastik, najbardziej popularne pozostają te najbezpieczniejsze dla środowiska – palety drewniane. Produkcją palet drewnianych zajmuje się wiele firm, ale rynek potrzebuje ich ciągle coraz więcej. Mimo wszystko przedsiębiorstwa zajmujące się omawianą dziedziną nie mogą liczyć na łatwą przeprawę – branża ta jest już nasycona. Tym bardziej należy docenić wysiłki specjalistów z firmy Potaczek zajmującej się produkowaniem oraz sprzedażą palet. Na rynku utrzymuje się ona on 1996 roku, co samo przez się świadczy o jej profesjonalizmie i dobrej orientacji w branży. I chociaż własna produkcja palet może wydawać się strzałem w dziesiątkę, w praktyce najkorzystniej jest zaopatrywać się w nie u profesjonalistów. Dojście do ich poziomu zajmie nam całe lata, natomiast zysk przez ten czas będzie znikomy.

Z jakich gatunków drewna tworzone są palety?

W przeciwieństwie do popularnej opinii, palety tworzone są z różnych rodzajów drewna. Najczęściej zauważamy to, chcąc wykorzystać palety w niespotykany sposób – np. jako element wyposażenia czy wystroju wnętrz. Chcąc zająć się obróbką drewnianych palet szybko zauważymy różnice, jakie pomiędzy nimi występują – wynikają one bezpośrednio z rodzaju drewna użytego do ich wykonania. Produkcja palet odbywa się przy użyciu drewna świerkowego, sosnowego, dębowego, jesionowego, jodłowego czy nawet sekwojowego. Oczywiście nie wszystkie gatunki drewna dostępne są w każdym kraju – najwięcej zależy przede wszystkim od tego, do jakiego z nich zakład produkcyjny ma dostęp. Kupując palety możemy dopytać o surowiec wykorzystany przy ich produkcji, co pozwoli ustalić ich właściwości – w tym ciężar czy trwałość. W Polsce najczęściej wykorzystywane jest drewno pochodzące z powszechnych u nas drzew iglastych – sosny oraz świerku.

Opracowanie:
Olszówka 3
tel. 505 726 877
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz