Materiał Partnera

Proces lakierowania samochodu krok po kroku

Proces lakierowania samochodu krok po kroku

Lakierowanie pojazdu nie jest łatwe. To praca, która wymaga wiele uwagi i precyzji. Niewielki błąd może skutkować poważnymi problemami w przyszłości – źle polakierowana powierzchnia łatwiej ulega korozji. Dlatego, zamiast próbować swoich sił powinniśmy zwrócić się do profesjonalnego warsztatu oferującego usługi lakiernicze. Warto jednak przyjrzeć się bliżej, jak przebiega ten proces.

Przygotowanie powierzchni

Lakierowanie pojazdów powinno odbywać się regularnie, a nie tylko w przypadku uszkodzenia karoserii. Należy wykonywać je średnio co pięć lat, tyle bowiem działają właściwości ochronne lakieru. Później mogą pojawić się problemy z korozją i odpryskami. Drobne ubytki możemy likwidować samodzielnie, ale to nadal posunięcie ryzykowne – niedokładne nałożenie lakieru jedynie przyspieszy niszczenie powierzchni.

Warsztat lakierniczy, taki jak ten prowadzony przez Andrzeja Witkowskiego stanowi gwarancję, że nasz pojazd zostanie poprawnie odnowiony. Sprawność i wytrzymałość naszego pojazdu warunkuje nasze bezpieczeństwo. Z tego tez powodu nie powinniśmy na nim oszczędzać.

Trudnym, ale niezbędnym pierwszym krokiem będzie pozbycie się rdzy i pozostałości starego lakieru. Im starszy samochód, tym ostrożniej należy to zrobić. Bez tego jednak ponowne pokrycie lakierem jest niemożliwe. Profesjonalny serwis wykorzysta do tego specjalną komorę, w której pojazd zostanie należycie oczyszczony z wszelkich zabrudzeń, które nie pozwalają nałożyć lakieru.

Zakres przygotowań zależy od stanu samochodu. Przy pokrywaniu jedynie niewielkich ubytków wystarczy mycie specjalnymi środkami, wyszlifowanie, ponowne umycie i odtłuszczenie – po tym można już lakierować. W przypadku napraw powypadkowych konieczne mogą być inne zabiegi przed samym lakierowaniem.

Do usuwania rdzy i szlifowania wykorzystać możemy papier ścierny. Pozbyć się należy wszelkich, nawet tych najmniejszych niedoskonałości.

Lakierowanie samochodu

Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór warsztatu lakierniczego, wykorzystującego w swojej działalności komorę lakierniczą. Tylko w jej warunkach i przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu możemy mieć pewność, że nasz samochód zostanie pokryty jednolita i jednakowej grubości warstwą lakieru.

W warunkach domowych zdani jesteśmy na nasze niewprawne oko i może niezbyt pewną rękę – a możemy być pewni, że wszelkie braki będą widoczne. Kluczem jest tutaj precyzja i cierpliwość. Podczas nakładania lakieru nie wolno nam, się spieszyć. Dlatego, zanim zabierzemy się do tej pracy samodzielnie, zastanówmy się, czy skorzystanie z usług lakiernika nie będzie lepszym rozwiązaniem.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz