Materiał Partnera

Problemy z widzeniem u najmłodszych, czyli okulistyka dziecięca

Problemy z widzeniem u najmłodszych, czyli okulistyka dziecięca

Wszelkie schorzenia związane z widzeniem pojawiające się już w wieku dziecięcym muszą być skutecznie eliminowane. Niezbędna jest jednak właściwa diagnostyka, którą zająć mogą się wyłącznie wykwalifikowani specjaliści z dobrych gabinetów okulistycznych. W klinikach dostosowuje się również efektywne metody leczenia, które dopasowane są do konkretnych dolegliwości związanych z okulistyką dziecięcą.

Dla pacjentów w różnym wieku

Poszczególne badania okulistyczne przeprowadza się zarówno wśród noworodków, jak i niemowląt czy nastolatków. W różnym wieku mogą bowiem rozwijać się poszczególne schorzenia związane z upośledzeniem widzenia. Nierzadko ich postępujący przebieg przyczynia się do pogłębienia poszczególnych wad, co znacząco wpływa na obniżenie jakości widzenia. Specjalista z dobrego gabinetu okulistycznego jest w stanie dokonać oceny widzenia obuocznego oraz przestrzennego u młodego pacjenta, wykona też pełne badanie refrakcji.

Diagnostyka dotyczyć może również stanów zapalnych i alergicznych, ale też problemów związanych z infekcjami pojawiającymi się w narządzie wzroku. Charakterystyczne dla pacjentów w zaawansowanym wieku jaskra czy zaćma mogą też występować u najmłodszych – w takiej sytuacji niezbędne jest zastosowanie właściwego leczenia, które zaproponuje gabinet okulistyczny Posso Sp. z o.o. zajmujący się m.in. okulistyką dziecięcą. W jej zakresie wykonuje wiele zabiegów niwelujących wady wzroku pojawiające się w pierwszych latach życia, w tym np. zez i niedowidzenie.

Niezbędne leczenie zeza

Zez to problematyczna dolegliwość, która musi być zdiagnozowana i leczona w specjalistycznym gabinecie okulistycznym. Lekarz dokładnie zbada ustawienie gałek ocznych u małego pacjenta, a w przypadku występowania nieprawidłowości w tym zakresie zaproponuje odpowiednie metody leczenia. Dopasowuje się je do typu zeza – może być on bowiem pozorny, ale też ukryty czy jawny towarzyszący. Należy pamiętać, że leczenie zeza jest konieczne i powinno być przeprowadzone oraz zakończone jeszcze przed pójściem dziecka do szkoły. Należy pamiętać o bacznej obserwacji dziecka – to właśnie rodzic powinien zwracać uwagę na wszelkie nieprawidłowości związane z pojawieniem się zeza.

Problemem jest również niedowidzenie, którego leczenie także zaliczane jest do okulistyki dziecięcej. W tym wypadku też niezwykle istotny jest czas – efektywne wyeliminowanie problemu możliwe jest wyłącznie u dzieci do około 8-10. roku życia. Warto wysłać swoją pociechę na specjalistyczne badanie ortoptyczne, które zrealizowane w dobrym gabinecie okulistycznym pozwoli na wykrycie zarówno zeza jawnego i ukrytego, jak i niedowidzenia czy wielu innych problemów ze wzrokiem występujących u najmłodszych pacjentów.

Opracowanie:
Warszawa, Nowogrodzka 31
tel. 22 123 55 50
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz