Materiał Partnera

Problemy z pojazdem, czyli niezbędna pomoc drogowa

Problemy z pojazdem, czyli niezbędna pomoc drogowa

Pojazdy mechaniczne, których znaczną część stanowią samochody osobowe, nierzadko ulegają różnego rodzaju awariom. Wyeliminowanie możliwości dalszego kontynuowania jazdy sprawia, że auto trzeba w jakiś sposób przetransportować do najbliższego warsztatu. Niezbędne stają się wtedy usługi świadczone przez pomoc drogową. Kiedy dokładnie warto skorzystać z autolawety?

Kryzysowe sytuacje

Problematyczna awaria samochodu, która przytrafia się w trasie, to prawdziwa zmora wszystkich kierowców. Jeżeli pojazd odmówił posłuszeństwa i nie można go uruchomić lub uszkodzenia skutecznie uniemożliwiają dalszą jazdę, należy wezwać autolawetę. Jest ona niezbędna np. wtedy, gdy samochód ulegnie znacznym zniszczeniom powstałym w wyniku wypadku drogowego. Ważne jest wtedy, by uczestników zdarzenia obdarzyć odpowiednią opieką – najlepsze firmy w branży zapewniają bezgotówkowe wsparcie przy załatwianiu wszelkich formalności z ubezpieczalniami. W taki sposób funkcjonuje pomoc drogowa Hol działająca głównie na terenie Rybnika i okolic. Kluczowy jest też wykwalifikowany personel. Pracownicy obsługujący autolawetę muszą być w tym zakresie właściwie przeszkoleni, co zapewni sprawną realizację wszelkich powierzonych im zadań. Bywają one niekiedy bardzo skomplikowane – samochód znajdujący się w rowie czy zablokowany przez innego typu przeszkodę jest niełatwy do wyciągnięcia. Dzięki odpowiedniej autolawecie najlepsza pomoc drogowa może jednak bez większych problemów poradzić sobie nawet i z tak wymagającymi przypadkami. Jednak kryzysowe sytuacje nie są jedynymi, w których przydaje się pomoc drogowa. Kiedy jeszcze możemy skorzystać z ich usług?

Nietypowe usługi

Awarie na drodze nierzadko dotyczą ogumienia. Przebitą oponę niekiedy trudno jest wymienić, szczególnie jeśli nie posiada się specjalistycznych narzędzi oraz umiejętności. Wykwalifikowana pomoc drogowa prowadzi też usługi z zakresu mobilnej wulkanizacji, dzięki czemu ten problem również można wyeliminować. Pomoże także podczas problemów z uruchomieniem pojazdu, np. podczas siarczystych mrozów. Warto wiedzieć, że najlepsze firmy w branży działają nieustannie przez całą dobę, co bywa w niektórych sytuacjach ogromnym atutem. Całodobowa pomoc drogowa to jednak przede wszystkim holowanie, czyli główna usługa autolawety. Dotyczyć może ona nie tylko samochodów osobowych. Profesjonaliści są też w stanie transportować różnego rodzaju maszyny budowlane, takie jak np. koparki, walce drogowe, rozściełacze czy wózki widłowe. Okazuje się więc, że specjalistyczne lawety są w stanie transportować auta uszkodzone, powypadkowe, ale też i sporych rozmiarów maszyny rolnicze lub budowlane. Różnego rodzaju niezbyt skomplikowane usterki nie stanowią dla nich większego problemu i mogą je wyeliminować nawet bez konieczności holowania pojazdu do warsztatu. Warto jednak korzystać z usług firm, które oferują kompleksowe usługi w zakresie pomocy drogowej.

Opracowanie:
Kuźnia Nieborowska, Knurowska 4A
tel. 509 468 820
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz