Artykuł sponsorowany

Problemy z klimatyzacją – jakie są najczęstsze przyczyny awarii?

Problemy z klimatyzacją – jakie są najczęstsze przyczyny awarii?

Zmiany klimatu, globalne ocieplenie, temperatury rzędu 30 stopni Celsjusza i ciągłe wahania pogody skutecznie mobilizują do zastosowania rozwiązania, jakim jest klimatyzacja. Chłodnictwo w Polsce coraz szybciej się rozwija, a posiadanie urządzenia, regulującego mikroklimat w domu, powoli staje się standardem. Niestety nie wszyscy posiadacze klimatyzacji odpowiednio o nią dbają. Przeczytaj, co jest najczęstszym powodem awarii.

Samodzielny, nieprofesjonalny montaż

W Internecie można znaleźć mnóstwo poradników na temat samodzielnego montażu klimatyzacji. Część osób faktycznie się na to decyduje, co może skutkować nie tylko trudnościami z instalacją, ale także często pojawiającymi się problemami, które w późniejszym czasie wymagają serwisowania. Dodatkowo, samodzielny montaż wiąże się z ryzykiem utraty gwarancji, bowiem większość producentów wymaga wykonania tego zadania przez autoryzowaną ekipę. Warto więc zlecić założenie urządzenia profesjonalnej firmie, działającej w branży chłodniczej – np. w województwie  kujawsko – pomorskim jest to Chłodnictwo Klimatyzacja Eco Coldmar - przedsiębiorstwo prowadzone przez Marcina Gonia. Warto zaznaczyć, że specjaliści posiadają już doświadczenie, więc zwracają uwagę na każdy aspekt – np. na to, by jednostka zewnętrzna klimatyzacji posiadała odpływ dla skroplin.

Brak odpowiednich filtrów

Kolejną, bardzo często występującą przyczyną awarii są filtry powietrza. Warto być świadomym, że ten element pełni bardzo ważną rolę, bowiem usuwają zanieczyszczenia unoszące się w danym pomieszczeniu. W klimatyzatorach, które są stosunkowo tanie, często zastosowane są filtry mechaniczne. W takim przypadku warto zainwestować w nieco droższe, lecz zdecydowanie skuteczniejsze filtry, które będą miały zdolność do usuwania:

  • kurzu,
  • pyłu,
  • dymu papierosowego,
  • zapachów,
  • innych zawieszonych w powietrzu drobin.

Wybór filtru warto skonsultować z profesjonalistą, ponieważ na rynku jest dostępnych wiele filtrów o podobnym działaniu, lecz o innej nazwie.

Zapominanie o regularnych przeglądach i serwisie

Każda – nawet dobrze funkcjonująca – klimatyzacja wymaga sprawdzenia i dokładnego oczyszczenia: odgrzybiania, oczyszczanie parownika i skraplacza, a także sprawdzenie ciśnienia w układzie chłodzenia.  Zaniedbania w tej kwestii na początku skutkują spadkiem jakości chłodzenia, a następnie poważną awarią. W związku z tym, warto już po pojawieniu się pierwszych symptomów nieprawidłowego funkcjonowania urządzenia, zdecydować się serwis klimatyzacji – jeśli szybko naprawimy usterkę, koszty naprawy będą zdecydowanie niższe.
Opracowanie:
Toruń, kard. Wyszyńskiego 13 lok. 33
tel. 506 570 060
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz