Materiał Partnera

Prawidłowe funkcjonowanie domu – chemia gospodarcza

Prawidłowe funkcjonowanie domu – chemia gospodarcza

Chemia gospodarcza to pojęcie bardzo szerokie. Kryje ono za sobą nie tylko całą gamę chemicznych środków utrzymywania czystości, ale także tak zwanych „kosmetyków dla domu” oraz sprzętów i narzędzi gospodarstwa domowego. To dzięki nim możemy na co dzień funkcjonować w czystych i zdrowych przestrzeniach. Przy wyborze chemii gospodarczej warto jednak pamiętać o jej najwyższej jakości!

Chemia gospodarcza w kuchni – jakość ma znaczenie

W przypadku kuchni – i nie tylko – ważne są odpowiednie mopy (polecane są te z hiszpańskiej bawełny), które w skuteczny sposób usuną z podłogi nieczystości takie jak między innymi tłuszcze. Najlepiej wyposażyć się w pady czyszczące, wiadra, wkłady wymienne czy inne produkty sprzątające producentów takich marek: Leifheit, Vileda, Vileda Profesjonalna, Spontex i Coronet. Tego typu produkty można zakupić (bądź zamówić przez Internet) u profesjonalnego dystrybutora z branży chemicznej, jakim jest Lumarko Piotr Pałasz. W asortymencie znajdziesz również inne produkty, które muszą znaleźć się na Twojej liście. W kuchni powinny znajdować się najlepszej jakości szczotki do naczyń, podłóg i kurzu – szczególnie polecane są szczotki mechaniczne i akumulatorowe – worki na śmieci oraz kosze, wagi kuchenne, podajniki ręczników papierowych, hermetycznie zamykane pojemniki na żywność, filtry do wody oraz różne akcesoria do gotowania (np. bambusowe deski do krojenia). Pamiętaj, że w przypadku asortymentu kuchennego liczy się przede wszystkim jego jakość – kuchnia musi być czysta, a artykuły chemii gospodarczej mają pomóc w jej błyskawicznym odświeżaniu.

Chemia gospodarcza w łazience – sterylność to podstawa

Bardzo ważna jest również chemia gospodarcza dla Twojej łazienki. W przypadku chemii czyszczącej do toalet, armatury wodnej czy glazury sprawdzaj składniki produktów. Ważne, aby zwalczały one wszelkie bakterie, a także wilgoć. Nieodpowiednio dobrane środki chemiczne do łazienki mogą skutkować nawet utratą zdrowia! Ważny jest też prawidłowo dobrany asortyment mat i podkładek łazienkowych o dobrej przyczepności i wsiąkliwości wody. Jeśli mówimy o łazience, nie można zapomnieć o praniu. Zakupy w profesjonalnym sklepie z chemią gospodarczą pozwolą Ci na wybór koszy na bieliznę, desek do prasowania, suszarek ogrodowych i domowych czy też najzwyklejszych – ale trwałych – klamerek.

Świadomy wybór produktów

Najlepsze firmy z branży chemii gospodarczej oferują swoim klientom nowoczesne katalogi internetowe. To właśnie na oficjalnych stronach sklepów możesz znaleźć setki różnego rodzaju produktów i zamówić je przez Internet. Ważna jest jednak umiejętność odpowiedniego zakupu płynów do naczyń, płynów do szyb czy też ścierek. W pierwszej kolejności powinniśmy określić zapotrzebowanie na dane produkty, dokładnie rozważając również kwestię terminu ważności. Jest to bardzo istotne, ponieważ zaopatrując się u najlepszych dystrybutorów w skuteczne środki sanitarne zużyjemy mniej produktu niż w przypadku zakupu gorszych odpowiedników w zwykłych sieciowych sklepach. Marnotrawstwem byłoby zatem pozbycie się przeterminowanej chemii gospodarczej – unikniesz tego, dokładnie precyzując ilość wymaganych produktów.
Opracowanie:
Wejherowo, Gdańska 13E
tel. 608 691 988
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz