Materiał Partnera

Praktyczne porady na sprawną i zorganizowaną przeprowadzkę

Praktyczne porady na sprawną i zorganizowaną przeprowadzkę

Przeprowadzka niesie ze sobą zwykle duże zmiany i duży stres. Sprawne spakowanie się, szybki i bezpieczny transport oraz szybkie rozpakowanie się w nowym miejscu, to zadanie wymagające wcześniejszego przygotowania. Jak to zrobić? W poniższym artykule dzielimy się kilkoma sprawdzonymi radami, które pomogą bezstresowo przetrwać to emocjonujące wydarzenie.

Pozbądź się zbędnych rzeczy

Zbliżająca się przeprowadzka to rewelacyjny czas na domowe porządki. Każdy z nas ma w mieszkaniu rzeczy, z których już nie korzysta. Czas ostatecznie się z nimi pożegnać. Przejrzyj swoje szafy i pozbądź się (lub oddaj potrzebującym):

  • Ubrań, które są za małe, za duże i od dawna nie używane. Podobny los powinien spotkać torebki i buty.
  • Zabawek, którymi dzieci już się nie bawią. Uszkodzone zabawki wyrzuć bez sentymentów na śmietnik.
  • Przeterminowanych leków - nie wyrzucaj ich na śmietnik, oddaj do apteki.
  • Starych paragonów, rachunków - one potrafią się zbierać w tempie zastraszającym.

Do nowego miejsca zabierz tylko te rzeczy, które naprawdę chcesz i których potrzebujesz.

Nie odkładaj pakowania na ostatnią chwilę

Pakowanie potrafi sprawić niespodzianki w trakcie przeprowadzki, w dodatku zawsze zajmuje więcej czasu niż zakładasz. Dlatego rzeczy rzadko używane, zacznij pakować wcześniej, na przykład siedem dni przed planowaną przeprowadzką. Dzięki temu nie będziesz się stresować, że ze wszystkim się nie wyrobisz i będziesz mieć czas na dokupienie materiałów do pakowania, jeśli okaże się, że obecne znikają w tempie szybszym niż przypuszczałeś.

Zamów firmę transportową

Firma przewozowa czy samodzielny transport? Podczas przeprowadzki kusi, aby zająć się tym samodzielnie, lecz doświadczenie pokazuje, że zawsze idzie sprawniej z pomocą firmy transportowej, takiej jak Olinati Burdyna Dawid. Panowie wiedzą jak zabezpieczyć meble i inne rzeczy, aby dotarły do celu w jednym kawałku, bez najmniejszego uszczerbka. Bezpieczny transport mebli, transport AGD i innych przedmiotów, mają opanowany do perfekcji, tak więc możesz poczuć, że jesteś w dobrych rękach.

Samodzielnie przewieź część rzeczy

Jeśli masz taką możliwość, do nowego mieszkania lub domu samodzielnie przewieź kilka pudeł z niezbędnymi rzeczami, np. kubkami, kawą, herbatą, czajnikiem. Dzięki temu choć kilka podstawowych rzeczy będziesz mieć pod ręką i być może o wiele przyjemniej uda ci się rozpocząć mieszkanie w nowym miejscu.

W dniu przeprowadzki...

Masz za sobą wiele dni intensywnej pracy. Czas na krótką przerwę. Pozwól ekipie przeprowadzkowej działać i złap chwilę oddechu. Przed tobą jeszcze kolejny etap - rozpakowywania się.

Opracowanie:
Tomaszów Bolesławiecki 91
tel. 517 524 824
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz