Materiał Partnera

Prace ziemne podstawą przy wznoszeniu obiektów użytkowych

Prace ziemne podstawą przy wznoszeniu obiektów użytkowych
Wzniesienie budynku to skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga przede wszystkim odpowiedniego przygotowania działki pod budowę. Teren musi być dokładnie wyrównany, a wszelkie niezbędne wykopy zrealizowane w sposób precyzyjny i zgodny z założeniami projektowymi. Z tego względu prace ziemne należy zlecać specjalistycznym firmom, które dysponują profesjonalnym sprzętem do ich wykonania. Co dokładnie są w stanie zaoferować swoim klientom?

Niwelacja terenu

Podstawową pracą ziemną jest wyrównywanie działki w sposób umożliwiający postawienie solidnego i bezpiecznego dla użytkowników budynku. Niwelacja odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu ciężkiego, dzięki któremu możliwe jest zmodyfikowanie gruntu tak, by stanowił on bezpieczne podłoże dla obiektu. Nierzadko związane jest to również z usunięciem nadmiaru ziemi z pola budowy. Jest to konieczne nie tylko przy niwelacji terenu, ale również przy wykonywaniu wykopów, które są kolejnym już typem prac ziemnych realizowanych przez fachowców.

Mogą oni zadbać w ten sposób o przygotowanie wykopów pod instalacje czy fundamenty, co jest niezwykle ważnym elementem na większości placów budowy. Kompleksowe roboty ziemne zrealizuje PHU Jan-Bud – firma, która dysponuje nowoczesną koparkoładowarką. Jest ona wykorzystywana także do tworzenia wykopów pod szambo czy wykopów wodociągowych. Jakie jeszcze prace ziemne realizowane są przy wznoszeniu obiektów użytkowych?

Szereg niezbędnych prac ziemnych

Do robót ziemnych zalicza się też układanie i zagęszczanie terenu. Prace te wymagają nie tylko wykorzystania specjalistycznego sprzętu ciężkiego, ale też umiejętnego operowania nim. Z tego względu należy je powierzyć wyłącznie sprawdzonym firmom zajmującym się fachową realizacją prac ziemnych, które są w stanie przygotować teren pod budowę każdego obiektu użytkowego zgodnie z założeniami projektowymi przedstawionymi przez inwestora. Należy pamiętać, że wykonanie takich robót jest niezwykle istotne.

To właśnie bowiem dzięki nim grunt jest przystosowany do realizacji prac budowlanych i montażu poszczególnych elementów konstrukcyjnych czy instalacji. Nierzadko dodatkową usługą jest również wyburzanie i rozbiórka znajdujących się już na posesji obiektów. W takiej sytuacji często używanym sprzętem także jest koparkoładowarka – wszechstronna maszyna umiejętnie operowana przez wykwalifikowanego specjalistę jest w stanie zrealizować wiele prac na każdym placu budowy. Po przeprowadzeniu robót ziemnych nie należy zapominać o transporcie materiałów sypkich, które powstają w trakcie ich realizacji. Profesjonalne firmy świadczące kompleksowe usługi są w stanie zająć się również i tą czynnością.

Opracowanie:
Olsztyn, Bławatna 3
tel. 669 502 077
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz