Materiał Partnera

Praca za granicą. Szanse i wyzwania

Praca za granicą. Szanse i wyzwania

Wiele osób decyduje się na wyjazd z kraju w celach zarobkowych. Co zrobić, kiedy my również mamy możliwość podjęcia pracy za granicą? Na pewno nie jest łatwo podjąć decyzję i z dnia na dzień zmienić miejsce zamieszkania. Czasami jednak warto postawić wszystko na jedną kartę. Dlaczego? Sprawdźmy, jakie szanse wiążą się z pracą za granicą i jakich wyzwań musimy się spodziewać.

Dlaczego warto podjąć pracę za granicą?

Praca za granicą wiąże się z wieloma możliwościami, których nigdy nie mielibyśmy, zostając w kraju. Dlaczego warto zdecydować się wyjechać do obcego państwa i tak naprawdę zacząć wszystko od nowa?

  1. Czekają na nas zdecydowanie lepsze zarobki. Jeśli tylko mamy odpowiednie wykształcenie lub wykonujemy zawód, którego poszukują pracodawcy z innych krajów, możemy licząc na intratną posadę i dobre warunki pracy.
  2. Większe wynagrodzenie to pewna i bezpieczna przyszłość dla nas i naszej rodziny. 
  3. Praca za granicą rozwija. Nie tylko szkolimy język, ale też zdobywamy doświadczenie i nowe umiejętności. Poznajemy nowych ludzi, uczymy się żyć w nowej kulturze, zgłębiamy wiedzę o innych krajach. Nie jesteśmy już tylko turystami, powoli stajemy się obywatelami kraju, który z czasem może stać się naszym domem.
  4. Zwiększamy poczucie naszej wartości. Przekonujemy się, że jesteśmy wystarczająco silni, aby podejmować nowe wyzwania i sprostać im w 100 procentach.
    Niestety, praca za granicą to również mniej pozytywne aspekty. Jakie?

Rozłąka z rodziną i inne wady pracy w obcym kraju

Polacy chcą pracować za granicą, a jednocześnie bardzo się boją. Czego? Co sprawia im największą trudność? Powodów, dla których często nie podejmujemy tego kroku jest wiele. Poznajmy najważniejsze z nich:

  1. Tęsknota za rodziną jest najważniejszą z przyczyn, która nie pozwala nam opuścić kraju. Boimy się, że nasza rodzina tego nie przetrwa, że nie będziemy mogli uczestniczyć w ważnych momentach życia swoich dzieci. Jednak tak wcale nie musi być! Kiedy zaaklimatyzujemy się w nowym kraju, będziemy mieć pewność stałego zatrudnienia, bliscy będą mogli do nas dołączyć. Ta przeszkoda jest do pokonania! Wystarczy chcieć.
  2. Boimy się, że nie znamy wystarczająco dobrze języka. Jednak wyjazd za granicę będzie dla nas najlepszą szkołą. Będziemy zmuszeni do posługiwania się obcym językiem i w ten sposób najszybciej go podszkolimy.
  3. Nie chcemy zaczynać wszystkiego od zera. Zastanówmy się jednak, czy pozostanie w Polsce bez dobrze płatnej posady będzie dla nas lepszym wyborem? Choć za granicą startujemy z czystą kartą, to szybko się zmieni. Będziemy rozwijać swoją karierę, znajdziemy przyjaciół, zaaklimatyzujemy się i wreszcie w początkowo obcym kraju poczujemy się jak w domu.

Nie bój się wyzwań! Praca za granicą czeka

Nie można bać się nowych wyzwań i przez swoje lęki rezygnować z szansy na lepsze zarobki i lepsze życie. Jak znaleźć pracę za granicą? Na to pytanie odpowie nasz ekspert z firmy Akerman:

Jeżeli chcemy podjąć pracę za granicą, powinniśmy wejść na stronę agencji, takiej jak nasza, i przejrzeć dostępne ogłoszenia. Warto śledzić je na bieżąco, aby aplikować od razu, kiedy pojawi się propozycja odpowiadająca naszym kwalifikacjom. Możemy zostawić swoje zgłoszenie, wypełniając formularz lub dzwoniąc na podany numer telefon. Jak wygląda sam proces rekrutacji? Po weryfikacji zgłoszenia, pracownik agencji kontaktuje się z osobą zainteresowaną pracą za granicą i doprecyzowuje zgłoszenie. Następnie, po znalezieniu stanowiska, należy przejść przez badania lekarskie i szkolenie BHP. Można załatwić wszystko w ciągu jednego dnia! Ostatnim krojem jest dojazd do pracy. W razie problemów ze znalezieniem mieszkania, każdy otrzyma pomoc. Agencja wspiera nowych pracowników od początku współpracy. Warto spróbować swoich sił!

Praca za granicą może być początkiem nowego, lepszego życia. Nie bój się aplikować i pozwól sobie na lepszą pracę i zarobki, na które zasługujesz.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz