Materiał Partnera

Praca za granicą – jak zorganizować bezpieczny transport dla większej grupy pracowników?

Praca za granicą – jak zorganizować bezpieczny transport dla większej grupy pracowników?

Wyjazdy do pracy za granicę są ostatnimi laty bardzo popularne, zwłaszcza wśród młodych ludzi, chcących sobie dorobić w okresie wakacyjnym. Będąc organizatorem, musisz zapewnić im nie tylko komfortowy transport do miejsca pracy, ale również bezpieczny powrót do kraju. O czym musisz pamiętać, tworząc plan podróży i jak znaleźć godną zaufania firmę przewozową?

Wybieraj zawsze zaufane firmy i doświadczonych kierowców

Warto wiedzieć, że od kierowcy wymagana jest licencja na wykonywanie międzynarodowego zarobkowego przewozu osób autokarem, autobusem lub pojazdami osobowymi. By mieć pewność, że wynajmowana przez nas osoba posiada wszystkie uprawnienie, warto korzystać tylko z zaufanych i zarejestrowanych firm, takich jak np. SŁAWEKBUS. Podróż za granicę wiąże się z wieloma godzinami, a nawet dniami spędzonymi w pojeździe, dlatego warto zadbać o to, aby były one jak najbardziej wygodne. W okresie letnim ważna jest klimatyzacja i możliwość zasłonięcia okien. Ponadto, fotele powinny mieć możliwość regulacji nachylenia oparcia (chociaż w niewielkim stopniu), umożliwiając pasażerom spokojną drzemkę.

Kontroluj stan techniczny oferowanych pojazdów

Przed rozpoczęciem podróży ważne jest również skontrolowanie stanu technicznego pojazdu. Kierowca powinien pokazać dowód rejestracyjny wraz z podbitym aktualnym przeglądem. Podczas podpisywania umowy warto zwrócić również uwagę na dane szczegółowe i porównać, czy numer rejestracyjny auta przedstawiony na dokumencie zgadza się z tym, które przyjechało po pasażerów. W przypadku jakichkolwiek zmian trzeba dopilnować, aby zostały one naniesione na umowę.

Zorganizuj odpowiednio wczesne zbiórki

Prócz kwestii wynajmu pojazdu, ważna jest również odpowiednia organizacja. Miejsce zbiórki powinno być jasno określone, a czas na co najmniej godzinę przed planowanym odjazdem. Każda osoba, która zdeklarowała się i wyraziła chęć wyjazdu do pracy, musi pojawić się w umówionym miejscu lub zgłosić swoją nieobecność. Ustalenie konkretnej godziny zbiórki jest również zabezpieczeniem dla organizatora, gdyż spóźniona osoba nie będzie mogła mieć pretensji, kiedy bus odjedzie bez niej. Podczas rozmowy z pracownikami, warto spytać o ich stan zdrowia, a o ewentualnych chorobach przewlekłych lub złym samopoczuciu poinformować kierowcę oraz współpasażerów.

Ile kosztuje transport za granicę?

Koszty podróży zależą głównie od odległości, którą przebywa bus. Dla przykładu transport jednej osoby dorosłej w obie strony to około:

  • 130 Euro do Niemiec
  • 140 Euro do Holandii
  • 150 Euro do Belgii

Ceny różnią się również ze względu na standard pojazdu, który wynajmujemy. Im więcej udogodnień (klimatyzacja, TV, rozkładane fotele itd.) tym droższy będzie przejazd.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz