Materiał Partnera

Praca w Niemczech – agencje pośrednictwa

Praca w Niemczech – agencje pośrednictwa

Praca za granicą otwiera przed nami całe spektrum korzyści. Od tych najbardziej oczywistych, jak możliwość zwielokrotnienia swoich przychodów, do dostrzeganych dopiero po czasie – przywileju obcowania z kulturą innego kraju. W Polsce szczególną popularnością cieszy się kierunek zachodni. Chętnie wyjeżdżamy do pracy u naszych sąsiadów zza Odry, podejmując ją w różnym zakresie – od sezonowej po etatową.

Jak znaleźć pracę w Niemczech?

Dotarcie do niemieckich pracodawców nie jest jednak łatwe, zwłaszcza, gdy wszystkiego chcemy dokonać na własną rękę. W wielu branżach jest to wręcz niemożliwe, a jeśli nie mamy znajomych na miejscu, możemy zapomnieć o dobrym zatrudnieniu. Na szczęście możemy uzyskać rzetelną pomoc w tym zakresie, korzystając z usług profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy – Remax Sp. z o.o. Specjalizuje się ona głównie w pośrednictwie pracy w Niemczech, ale także w innych krajach, a jej obszar zainteresowań koncentruje się na branży usuwania odpadów, segregacji i odzyskiwania surowców wtórnych. Nie brakuje także ofert związanych z logistyką czy przemysłem, więc jeśli szukamy pracy w tych dziedzinach, warto wykonać pierwszy krok właśnie w kierunku wspomnianej agencji.

Odróżnianie legalnych agencji pośrednictwa pracy od nielegalnych

Jako że agencji pośrednictwa pracy znajduje się w Polsce mnóstwo, istnieje pewne prawdopodobieństwo, że natkniemy się na taką, która działa nie do końca legalnie czy uczciwie. Na szczęście stosunkowo łatwo jest zweryfikować, z kim mamy do czynienia – wystarczy zapoznać się z certyfikatem. Certyfikacji agencji pośrednictwa pracy dokonuje marszałek województwa i jeśli pojawi się jakikolwiek problem z udostępnieniem certyfikatu, jest to pierwszy sygnał ostrzegawczy. Innym może być na przykład pobieranie opłat przez agencję. Zasadniczo nie zażąda ona ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Niepraktykowane jest zwracanie wkładu eksploatacyjnego, potrącanie części wynagrodzenia czy wymuszanie zapłaty kaucji. Jeśli agencja pośrednictwa pracy wymaga tego rodzaju opłat, nie jest raczej godna zaufania. Co innego, gdy wniesiemy opłaty za tłumaczenie dokumentów, wizytę u lekarza czy dojazdy. Powody poniesienia tych kosztów muszą być jednak wyraźnie określone. Podobnie jest zresztą z niemieckimi pośrednikami, którzy też nie mogą pobierać żadnych opłat za samo wyszukanie pracy. Pojawia się tutaj jednak kilka haczyków, związanych na przykład z kształtem umowy podpisywanej z pracownikiem poleconym przez pośrednika. Jeśli jest to umowa o pracę, pośrednik może zażądać opłaty. Takich wyjątków jest jeszcze kilka, dlatego najlepiej jest skorzystać z polskiej agencji pośrednictwa pracy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz